Trwa ładowanie...
kościół

Opinia Polaków o Kościele coraz gorsza. Tak źle nie było od 24 lat

Fatalne wieści dla Kościoła. Targana skandalami pedofilskimi instytucja musi też pogodzić się z coraz gorszą opinią u wiernych. Opublikowane badanie CBOS pokazuje najsłabszy wynik od 1995 roku.

Share
Opinia Polaków o Kościele coraz gorsza. Tak źle nie było od 24 lat
Źródło: iStock.com
d4aaijp

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy opinie o działalności Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce wyraźnie się pogorszyły. Odsetek badanych, który odbiera ją pozytywnie spadł aż o 9 punktów procentowych i wynosi 48 proc.

O 8 punktów procentowych wzrósł za to odsetek ankietowanych, którzy oceniają działalność Kościoła negatywnie. Liczba niezadowolonych znacznie zbliżyła się do zadowolonych - ich odsetek wynosi 40.

Polacy o Kościele. Najgorsze wyniki od ćwierci wieku

CBOS podkreśla, że to najsłabsze notowania Kościoła od niemal 25 lat - konkretnie od 1995 roku. Badania przeprowadzono w dniach 16-23.05.2019.

Zobacz też: Miażdżący sondaż po filmie Sekielskich. Europosłanka Wiosny komentuje

Na wynik mogła wpłynąć spóźniona reakcja na film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Kościelni hierarchowie nie chcieli zabrać głosu, gdy prosili o to autorzy.

d4aaijp

Po publikacji filmu, który odtworzono w serwisie YouTube.com już ponad 21 milionów razy, Episkopat zareagował. Biskupi ogłosili, że pracują nad stworzeniem sprawnego systemu zgłaszania przypadków pedofilii wśród duchownych, jak i ochroną ofiar. Napisali też list, który miał zostać odczytany we wszystkich kościołach w niedzielę 26 maja. Wielu proboszczów zlekceważyło ten nakaz.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d4aaijp

Podziel się opinią

Share
d4aaijp
d4aaijp
Więcej tematów