Trwa ładowanie...
d707j95

Opinia krytyczna ws. ustawy o sądach zniknęła ze strony Senatu

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę PiS o sądach powszechnych. Nawet Biuro Legislacyjne Senatu twierdziło, że jest niekonstytucyjna. Tyle że jego opinię usunięto ze strony Senatu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posiedzenie senackiej komisji praw człowieka i praworządności
Posiedzenie senackiej komisji praw człowieka i praworządności (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d707j95

Przygotowana przez Prawo i Sprawiedliwość ustawa o ustroju sądów powszechnych budziła poważne wątpliwości polityków opozycji, ekspertów od prawa oraz zwykłych obywateli. Biuro Legislacyjne Senatu uznało ten dokument za niezgodny z konstytucją. Czy to dlatego krytyczna opinia BLS zniknęła ze strony internetowej Senatu?

Biuro Legislacyjne Senatu swoje uwagi do nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych przedstawiło senatorom na ostatnim posiedzeniu izby wyższej polskiego parlamentu. Wiele to nie zmieniło, bo senatorowie PiS-u sprawili, że dokument został przyjęty bez poprawek.

Zobacz też: Prof. Chmaj: ustawa o sądach jest sprzeczna z konstytucją

Okazuje się, że sporządzona 13 lipca "Opinia do ustawy o zmianie – Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw”, która oznaczona jest numerem 563, zniknęła ze strony internetowej Senatu, choć nie z serwera. Do dokumentu można więc dotrzeć jedynie znając dokładny adres URL linku.

Powodem ukrycia opinii przed internautami prawdopodobnie jest fakt, że pracownicy Biura mieli wiele zastrzeżeń do ustawy PiS-u, w kilku miejscach wypominając jej niekonstytucyjność - informuje "Newsweek". Zważywszy na i tak bardzo duże kontrowersje towarzyszące tzw. reformie sądownictwa, w PiS być może uznano, że lepiej nie pokazywać dokumentu suwerenowi i nie dawać opozycji nowego oręża do ręki.

d707j95

Podziel się opinią

Share
d707j95
d707j95
Więcej tematów