Trwa ładowanie...
d4g2pcy
d4g2pcy

Opiekun molestował dzieci w rodzinnym domu dziecka?

Proces 45-letniego opiekuna, oskarżonego o przestępstwa seksualne popełnione wobec dwóch wychowanek rodzinnego domu dziecka w jednej z podkieleckich miejscowości, rozpoczął się w Sądzie Rejonowym w Kielcach.
Share
d4g2pcy

Ze względu na dobro pokrzywdzonych, w szczególności tej z nich, która jest małoletnia, sędzia Bogdan Staniek wyłączył jawność procesu w całości.

Przed rozprawą obrońca oskarżonego mec. Jarosław Kosowski powiedział dziennikarzom, że jego klient nie przyznaje się do winy.

- Wierzę mojemu klientowi, że jest niewinny. Proces się rozpoczyna i będzie on - z całą pewnością - żmudny i trudny dla wszystkich, którzy biorą w nim udział; wynik trudno w tej chwili ocenić - oznajmił adwokat.

d4g2pcy

Mężczyzna pełnił rolę opiekuna w placówce, którą kierowała jego żona. Prokuratura Kielce-Wschód przedstawiła mu cztery zarzuty dotyczące przestępstw seksualnych popełnionych wobec dwóch sióstr, z których młodsza nie miała jeszcze 15 lat, a starsza była pełnoletnia.

Według ustaleń śledztwa mężczyzna kilkakrotnie dotykał młodszą siostrę w miejsca intymne, a dwukrotnie usiłował doprowadzić ją do obcowania płciowego, co nie udało mu się z uwagi na opór dziewczynki. Nadużywając stosunku zależności, starszą siostrę wielokrotnie zmuszał do obcowania płciowego, a także doprowadził ją do innej czynności seksualnej.

W śledztwie pokrzywdzone przesłuchiwano w obecności psychologów, którzy - według prokuratury - nie mają wątpliwości co do wiarygodności ich zeznań. Koronnym dowodem są ślady genetyczne zabezpieczone w miejscu wskazanym przez starszą z dziewcząt.

Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych czynów i zaprzeczył wszelkim kontaktom seksualnym z podopiecznymi. Z jego wyjaśnień złożonych w śledztwie wynika, że sprawa jest wynikiem problemów wychowawczych i zmowy sióstr. Według prokuratora rejonowego Piotra Gładysiewicza mężczyzna ma w swoim środowisku "kryształową" opinię.

d4g2pcy

Oskarżonemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Nastolatki nie przebywają już w domu dziecka prowadzonym przez oskarżonego i jego żonę.

Rodzinny dom dziecka, w którym miało dojść do molestowania, już nie istnieje. O jego likwidacji zdecydowały władze powiatu kieleckiego. Według starosty kieleckiego Zenona Janusa decyzję taką podjęto z powodów ekonomicznych - w domu był już tylko jeden chłopiec, dla którego znaleziono miejsce w innej placówce.

d4g2pcy

Podziel się opinią

Share
d4g2pcy
d4g2pcy
Więcej tematów