ONZ: epidemia cholery na Haiti będzie się rozszerzać

Nawet 200 tysięcy mieszkańców Haiti może wkrótce zachorować na cholerę - oświadczył w poniedziałek w Nowym Jorku Nigel Fisher, koordynator ONZ ds. pomocy dla Haiti.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ONZ: epidemia cholery na Haiti będzie się rozszerzać
(AFP)
WP

- Robimy wszystko, by ofiar śmiertelnych cholery na Haiti było jak najmniej, ale niestety ta choroba bardzo szybko się rozprzestrzenia - powiedział Fisher.

Według haitańskiego ministerstwa zdrowia, do poniedziałku zmarło już na cholerę ponad 900 osób, a 15 tysięcy zaraziło się nią.

Najszybciej choroba rozprzestrzenia się w slumsach, gdzie - zwłaszcza po styczniowym trzęsieniu ziemi - warunki sanitarne są katastrofalne, brakuje tam toalet i czystej wody. Od dziesięcioleci cholery nie było na Haiti, dlatego też ludzie nie wiedzą, jak się przed nią bronić. - Obawiamy się, że wkrótce w tym kraju zachoruje na cholerę 200 tysięcy ludzi, a może nawet więcej - stwierdził Fisher.

WP

Tymczasem w poniedziałek w dwóch miastach - Hinche i Cap-Haitien - miejscowa ludność zaatakowała kamieniami żołnierzy misji stabilizacyjnej ONZ. Demonstranci oskarżają misję o sprowadzenie cholery do ich kraju.

Polub WP Wiadomości
WP
WP