WP

ONR z Białegostoku chwali się w sieci: Medale wręczał nam sam minister Jurgiel

Działacze ONR z Białegostoku od dawna są na cenzurowanym. Jednak to nie przeszkodziło ministrowi rolnictwa z PiS Krzysztofowi Jurgielowi wręczyć jej działaczom medali za udział w biegu "Tropem Wilczym".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podlaska Brygada ONR chwali się medalami od ministra.
Podlaska Brygada ONR chwali się medalami od ministra. (Twitter, Fot: ONR Podlasie)
WP

Białostocki ONR to chyba najgłośniejsza z brygad tej organizacji. Wiele kontrowersji wzbudził marsz i msza zorganizowane w Białymstoku, niektórych członków organizacji oskarżano też o łamanie prawa. To pod adresem narodowców z Białegostoku padło słynne "idziemy po was" byłego szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza. Dzisiaj narodowcy z Podlasia zdają się nie mieć takich problemów.

Właśnie pochwalili się w sieci zdjęciem z biegu "Tropem Wilczym". To organizowana od kilku lat w całej Polsce impreza ku czci Żołnierzy Wyklętych. Przez cały dzień politycy PiS chwalili się udziałem w wydarzeniach w swoich miastach. W Białymstoku był minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, który wręczał medale uczestnikom biegu.

WP

Ten zaszczyt spotkał też działaczy ONR, a ci nie omieszkali pochwalić się tym w sieci. "Właśnie zakończył się w Białymstoku bieg Tropem Wilczym. Po raz pierwszy w naszym mieście. Nie mogło i nas tam zabraknąć. Medale wręczył nam osobiście Pan minister Jurgiel. SPORT - ZDROWIE - NACJONALIZM" - napisali pod zdjęciem. A internauci potraktowali to jako kolejny dowód na związku PiS ze skrajną prawicą.

WP
WP
WP