Oni nauczą cię, jak wyrwać każdą laskę

Jak poderwać wymarzoną dziewczynę? Jak sprawić, by oszalała na twoim punkcie? Wyspecjalizowani doradcy randkowi za odpowiednią opłatą mogą nauczyć cię trudnej sztuki uwodzenia. Ich usługi cieszą się coraz większą popularnością.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oni nauczą cię, jak wyrwać każdą laskę
(Jupiterimages)

Praktyczne szkolenia z podrywu organizuje w Polsce kilkanaście szkół uwodzenia. Oferują zajęcia indywidualne i w grupach. Przed wakacjami przeżywają prawdziwy boom. „Nauczymy Cię jak kontrolować każdą jej myśl, jej żądze, pragnienia. Damy Ci absolutną władzę nad kobietami” – czytamy na stronie internetowej jednej z nich. Brzmi zachęcająco? Dla introwertycznych, zahukanych i niewierzących w siebie chłopaków na pewno. Trenerzy uwodzenia obiecują im pozbycie się kompleksów. Po odbyciu szkolenia „adept uwodzenia” ma móc podejść do wybranej przez siebie kobiety i „po prostu sprawić, żeby zrobiła dla niego to, co zechce”.

Nieśmiałość przeszkodą w podrywie

- Bardzo wielu facetów ma problem z nieśmiałością, która uniemożliwia im nawiązywanie kontaktów z kobietami. My pomagamy im przełamywać bariery, które ich powstrzymują przed fajną zabawą w życiu – tłumaczy Andy (Andrzej Bajko) najbardziej znany polski trener uwodzenia, założyciel Akademii Uwodzenia. Firmę, która pomaga facetom zdobywać kobiety ich marzeń postanowił założyć pod wpływem amerykańskiego filmu "Hitch" z Willem Smithem w roli głównej. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Dziś jest certyfikowanym trenerem NLP, czyli tzw. neurolingwistycznego programowania (jego odmianą jest NLS - Neuro-Linguistic Seduction w całości poświęcona podrywaniu i zdobywaniu dziewczyn) i hipnozy. Szkolił się u światowych sław uwodzenia. - Od pięciu lat zdobywam wiedzę z zakresu mowy ciała, hipnozy, języka perswazji, perswazji podprogowej czy terapii prowokatywnej – mówi. Szkoleniami u światowej sławy nauczycieli uwodzenia mogą pochwalić się też trenerzy jednej z najdłużej działających na runku grupy Warsaw Lair –
Adventurer, Adept i Rafael (Solid), którzy działalność zaczęli już na jesieni 2005 roku.

Psycholog i seksuolog dr Wiesław Ślósarz: - Badania wskazują, że w kontaktach z płcią przeciwną, zwłaszcza, kiedy mogą się one rozwinąć w bardziej intymną sytuację, większość osób wykazuje się nieśmiałością. Mają problemy z nawiązaniem kontaktu wzrokowego, z poprowadzeniem rozmowy w sposób, który by kontrolowali, milczą, albo zaczynają gadać bzdury. Tymczasem są proste techniki, które pozwalają zapanować nad emocjami, które wzbudza w nas kontakt z drugą osobą. NLP to może być jedna z metod, ale równie dobre są techniki behawioralne czy kognitywne.

Informatyk też może być Casanovą

Kto najczęściej szuka pomocy doradcy randkowego? Przedział wiekowy jest bardzo szeroki – to mężczyźni w wieku od 17 do 60 lat. – Największą grupę stanowią 25-30-latkowie. Sporo jest pracowników branży IT, którzy cały czas spędzają przed komputerem. W wirtualnym świecie są odważni, gorzej, jeśli trzeba z kimś wyjść na miasto, porozmawiać. Zdarzają się biznesmeni, właściciele firm, faceci, którzy mają dość płacenia za seks – wylicza Andy. – Zgłaszają się single, ale też panowie, którzy są w długoletnim związku i chcą go na nowo rozpalić, naprawić błędy, które zostały popełnione. Inną grupę stanowią mężczyźni bardzo pewni siebie, którzy mieli wiele kobiet, ale pomimo tego chcą się rozwijać i zdobywać nową wiedzę.

Zajęcia w szkołach uwodzenia są indywidualne, albo w grupie 10-20 osób, przy czym na 4 osoby przypada 2-3 trenerów. Wersja podstawowa kursu dla uwodzicieli trwa trzy dni: w pierwszym uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną, dwa następne to praktyka. Kiedy kursant już pozna podstawy, wychodzi na miasto i zaczyna uwodzić kobiety w klubie, bądź centrum handlowym pod okiem trenera. Samodzielnie rozpoczyna znajomość z ok. 30–50 kobietami w ciągu weekendu. - Zaczynamy od podejść do kobiet i zwykłych pytań o najbliższy bankomat itp. Na początku dla mnie nawet to było dość dużym stresem, ale z każdym kolejnym podejściem było coraz łatwiej. Stawałem się coraz spokojniejszy, mój mózg zwalniał obroty i zaczynałem coraz mniej przejmować się tym, co się wydarzy, a bardziej czuć po prostu zwykłe zaciekawienie. To jak bardzo pozytywnie reagowały kobiety było dla mnie szokiem – wspomina swój udział w szkoleniu Warsaw Lair Paweł. Uwodzenie trzeba ćwiczyć

Jak mówi Bajko, kiedy kursanci przełamują się i zauważają, że kobiety na próby kontaktu nie reagują negatywnie, ale że się uśmiechają, chcą się umawiać, dają numer telefonu zmienia im się świadomość. - Niektórzy uczestnicy kursu jeszcze w trakcie szkolenia nawiązują romans z jedną z poznanych kobiet – opowiada trener. W sumie kursant odbywa ponad 20 godzin wyczerpującego szkolenia. - Niektórzy czują taką adrenalinę, że nie śpią przez te 3 dni. Zwłaszcza, jeśli zaczynają odnosić sukcesy – mówi Andy.

Następnym krokiem może być owiane tajemnicą szkolenie dla zaawansowanych uwodzicieli, dzięki któremu mężczyźni mają całkowicie zawładnąć kobiecym umysłem, zyskując umiejętności niczym guru sekty. Stać się prawdziwym Casanovą. Czy to możliwe? - Casanova był tylko jeden. To gruba przesada, to tak jakby szkoła jazdy się reklamowała, że po trzech dniach z każdego zrobi Kubicę. W tym wypadku szkoły uwodzenia same dokonują autoprezentacji pozytywnej, po to żeby uwieść klientów dla swojej szkoły - mówi Wiesław Ślósarz. Jak przyznaje jednak seksuolog, zaletą takich szkoleń może być możliwość przećwiczenia sytuacji kontaktu z płcią przeciwną. - Jeśli w przyjaznym otoczeniu chłopak przez trzy dni konwersuje z różnymi dziewczynami, staje się wobec nich znacznie bardziej śmiały, sprawny, czuje się bezpieczniej. Uwodzenie również trzeba ćwiczyć – mówi.

Szkolenia dla kusicielek

Także kobiety chcą szkolić się w technikach uwodzenia. Specjalnie dla nich kursy pod hasłem „Zostań kusicielką” prowadzi Warsaw Lair. Zbudujemy kobietę uwodzicielkę, z własnym stylem, seksapilem i technikami, które w 100% działają na mężczyzn – przekonują Adventurer, Adept i Rafael (Solid). Z jakimi problemami zgłaszają się kobiety? Mają trudności nie tyle z poznaniem faceta, pokazaniem, że im się podoba, co z utrzymaniem jego zainteresowania, zatrzymaniem go w dłuższej relacji. Tak swoje wrażenia z kursu opisuje Aisha29: „Zauważyłam więcej reakcji mężczyzn na mnie, a co więcej zauważyłam, że zmieniły się moje reakcje na reakcje mężczyzn. Nie blokuję teraz pewnych rzeczy i sytuacji, otworzyłam się na więcej możliwości z mężczyznami. Kiedyś będąc w związku totalnie ucinałam jakiekolwiek sygnały zainteresowania ze strony mężczyzn. Nie pozwalałam na jakikolwiek rozwój znajomości, pozbawiając się chociażby nawet po prostu potencjalnych przyjaciół. Teraz nie mam nic przeciwko temu, żeby sobie poflirtować lub
pożartować. Stałam się bardziej otwarta na kontakty towarzyskie. Czuję się bardziej śmiała, bardziej pewna swojej kobiecości”.

Ile to kosztuje?

Aby zgłębić wiedzę z podrywania pod czujnym okiem trenera, trzeba liczyć się z wydatkiem od kilkuset do kilku tys. zł. Cena zależna jest od formy i stopnia zaawansowania. Akademia Uwodzenia – Praktyk uwodzenia, Mistrz uwodzenia, Trener uwodzenia, Charyzmatyczny uwodziciel. Ceny od 2470 zł. Warsaw Lair - Uwodzenie I i II stopnia, Inner Game – twoja wewnętrzna postawa, Gra dzienna, Sztuka uwodzicielskiej komunikacji, Sensual dance, Uwodzenie hipnotyczne, Zostań kusicielką, Kobieta z klasą, Uwodzenie bez Granic w Sharm El Sheik. Ceny szkoleń od 799 do 4,5 tys zł.

Joanna Stanisławska, Wirtualna Polska

A jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Wypowiedz się!

Masz temat dla reportera Wirtualnej Polski? Napisz do nas: reporter@serwis.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.