Trwa ładowanie...
26-09-2014 08:33

Oni najbardziej stracą na wyjeździe Donalda Tuska

Elżbieta Bieńkowska rozpoczyna karierę w Brukseli, a Radosław Sikorski został marszałkiem sejmu. W otoczeniu Tuska są jednak ludzie, którzy na jego europejskim awansie nie zyskali - zwraca uwagę "Polska The Times".

Oni najbardziej stracą na wyjeździe Donalda TuskaŹródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
d2lngat

Jak czytamy, brak dotychczasowego szefa może się okazać szczególnie bolesny m.in dla Pawła Grasia, byłego rzecznika gabinetu Tuska, który przez całe siedem lat wiernie stał u jego boku. Gazeta podkreśla, że w Brukseli Graś wielkich szans na karierę nie ma, nie zasiądzie także prawdopodobnie w zarządzie którejś z wielkich spółek Skarbu Państwa. Mówi się, że ma nadzorować nadchodzące kampanie w wyborczym maratonie. Na razie jego miejsce w rządzie po raz drugi z rzędu zajęła Małgorzata Kidawa-Błońska, która najpierw zastąpiła Grasia w roli rzecznika rządu, a teraz zajmie po nim stanowisko sekretarza stanu w KPRM ds. relacji rząd - parlament.

Według "Polski" mało ciekawie jawią się perspektywy dwóch regionalnych baronów Platformy - Jacka Protasiewicza (nieoczekiwany powrót Schetyny do wielkiej polityki diametralnie zmienia jego sytuację na Dolnym Śląsku) i Tomasza Tomczykiewicza, który do momentu wybuchu afery hazardowej był jednym z ważniejszych stronników Schetyny, a już dwa lata później mówiło się o nim jako o "schetynowcu nawróconym", który odnalazł partyjną tożsamość w lojalności wobec Tuska.

Ciekawy przypadek dotyczy byłego szefa MSW - Bartłomieja Sienkiewicza. Choć w samym resorcie został zastąpiony przez katechetkę Teresę Piotrowską, to chodzą słuchy, że wkrótce może objąć ważną funkcję w jednej z wielkich spółek związanych z energetyką - najczęściej wymieniane jest PGNiG.

Według najnowszych informacji, Igor Ostachowicz zrezygnował z funkcji członka zarządu kontrolowanego przez Skarb Państwa PKN Orlen, składając oświadczenie o rezygnacji z dniem dzisiejszym i podając jako powód troskę o interes tej firmy.

Źródła: Polska The Times

d2lngat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lngat
Więcej tematów