Trwa ładowanie...
d213ivp

Ona zostanie nowym szefem MSW?

Nowym ministrem spraw wewnętrznych będzie kobieta - twierdzi Radio ZET. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal tvn24.pl, najpoważniejszą kandydatką na to stanowisko ma być posłanka PO i była wojewoda kujawsko-pomorska Teresa Piotrowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Teresa Piotrowska
Teresa Piotrowska (piotrowska-platforma.pl)
d213ivp

Dotychczasowy szef resortu Bartłomiej Sienkiewicz nie dostał żadnej posady w rządzie Ewy Kopacz, ale nieoficjalnie mówi się, że ma doradzać nowej premier w kwestiach służb specjalnych i polityki wschodniej.

Rzeczniczka rządu Donalda Tuska Małgorzata Kidawa-Błońska pytana w TVP1, czy wyobraża sobie na stanowisku ministra spraw wewnętrznych kobietę, powiedziała, że w Platformie są kobiety, które są świetnie zorganizowane i potrafią zorganizować pracę innych. - Gdyby był taki pomysł, to bardzo by mnie to ucieszyło – stwierdziła.

RMF podaje z kolei, że resortem infrastruktury i rozwoju w nowym rządzie ma kierować Patrycja Wolińska-Bartkiewicz. 36-latka ma zastąpić na tym stanowisku Elżbietę Bieńkowską, która została unijnym komisarzem.

W piątek o godzinie 10.00 Ewa Kopacz ujawni skład swojego rządu. Dziś nazwiska nowych ministrów ma poznać prezydent Bronisław Komorowski.

Źródło: Radio ZET, TVP1,RMF

d213ivp

Podziel się opinią

Share
d213ivp
d213ivp
Więcej tematów