Trwa ładowanie...

"Ona jest pośmiewiskiem". Gromy w Beatę Szydło

- Na niczym się nie zna, żenująco wypadła w konflikcie z niepełnosprawnymi. Ogólnie jest pośmiewiskiem - tak o Beacie Szydło wypowiedział się poseł Stefan Niesiołowski. Wszystko przez nietypowe zdarzenie w Sejmie.

Share
"Ona jest pośmiewiskiem". Gromy w Beatę Szydło
Źródło: PAP, fot: Piotr Polak
d3qhk2n

Chodzi o środowe, ekspresowe wprowadzenie korekty do ustawy o IPN. Wycofanie się z zapisów zajęło PiS w Sejmie dwie godziny. Poprzedziła je gorąca debata

Politolog Marek Migalski uchwycił moment, w którym Szydło siedziała o jeden rząd dalej niż zwykle. Swoją obserwacją podzielił się na Twitterze.

"Ciekawostka kremlinologiczna. Wczoraj PBS siedziała nie z innymi wicepremierami w pierwszym rzędzie, ale w drugim" - donosił.

Jak się okazuje, nie tylko przez niego zdarzenie zostało odebrane jako degradacja byłej premier. Również poseł Unii Europejskich Demokratów Stefan Niesiołowski ocenił, że pozycja Szydło w partii słabnie.

d3qhk2n

- Pod pewnymi względami wszystkie dyktatury są podobne. To przypomina troszeczkę PRL, gdzie to, w którym kto siedział w Sejmie, określało jego pozycję w partii. Ostatnio znaczenie Szydło w PiS jest zerowe, choć swoim piskiem spełnia potrzebę tej partii na wrzask. To sprawia, że ją tam nagradzają brawami. Generalnie Szydło na niczym się nie zna, żenująco wypadła też w konflikcie z niepełnosprawnymi. Ogólnie jest pośmiewiskiem - stwierdził w rozmowie z "Super Expressem".

- Beata Szydło nie nadawała się na żadne stanowisko. Teraz wyślą ją do Parlamentu Europejskiego, bo ona bardzo lubi pieniądze, choć, zdaje się, że jej ich nie brakuje. Po tej damie można spodziewać się tylko tego, że będzie pobierała jakieś sumy - kontynuował.

To nie koniec. - Razem z uroczym mężem i synem - księdzem Tymoteuszem - na pewno założą potem jakąś wspaniałą fundację wpierania biednych - podsumował ironicznie Niesiołowski.

W ustawie o IPN uchylone zostały artykuły 55a i 55b. Mówią one o odpowiedzialności karnej za publiczne przypisywanie Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie popełnione przez III Rzeszę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Paweł Lisicki: to dobrze, że PiS spada

d3qhk2n

Podziel się opinią

Share
d3qhk2n
d3qhk2n
Więcej tematów