Trwa ładowanie...

Oligarchowie chcą powstrzymać Putina? Wywiad Ukrainy ujawnia

Ukraiński wywiad wojskowy poinformował, że rosyjscy oligarchowie mają dość sankcji gospodarczych, które wpłynęły na ich poziom życia. Dlatego zamierzają powstrzymać przywódcę Kremla od dalszej eskalacji konfliktu. W grę wchodzić mają "najbardziej radykalne środki".

Wojna w Ukrainie. Oligarchowie mają myśleć o powstrzymaniu Władimira PutinaWojna w Ukrainie. Oligarchowie mają myśleć o powstrzymaniu Władimira PutinaŹródło: PAP, fot: ALEXANDER VILF / POOL
ddgt15m
ddgt15m

Jak poinformował w środę ukraiński wywiad, w Moskwie doszło do spotkania rosyjskiego oligarchy Piotra Awena z kazachskim miliarderem Aleksandrem Maszkiewiczem. W trakcie jego trwania miano omawiać m.in. temat sankcji gospodarczych, jakie Zachód nałożył na miliarderów ze wschodu po inwazji Rosji na Ukrainę.

Wojna w Ukrainie. Oligarchowie mają dość Putina?

Ukraiński wywiad ustalił, że Awen podczas spotkania bardzo krytycznie wypowiedział się o polityce Putina. Rosyjscy oligarchowie mają być niezadowoleni z wszczęcia wojny w Ukrainie, bo sankcje gospodarcze boleśnie uderzyły w ich aktywa, utrudniając prowadzenie dotychczasowego życia.

ddgt15m

Obecnie rosyjscy oligarchowie mają szukać sposobu na to, by wpłynąć na Putina albo jego otoczenie z bloku siłowego. Cel jest jasny - powstrzymać przywódcę Kremla od dalszej eskalacji konfliktu w Ukrainie.

Propozycja misji pokojowej w Ukrainie. Wiceminister zdradza szczegóły

Problem oligarchów i rosyjskiej elity polega na tym, że prezydent Rosji od pewnego czasu izoluje się od świata zewnętrznego i dopuszcza do siebie niewielkie grono osób. Większych szans na spotkanie z nim nie mają oligarchowie, których "uważa za niegodnych zaufania".

Zdaniem ukraińskiego wywiadu, nie przeszkadza to oligarchom kreślić ambitnych planów związanych z próbą powstrzymania Putina od dalszego działania. Mają oni być gotowi na "najbardziej radykalne kroki".

ddgt15m

"Pewni oligarchowie nawet omawiają opłacenie fizycznego usunięcia Putina" - twierdzi wywiad.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ddgt15m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
ddgt15m
Więcej tematów