Trwa ładowanie...

Olga Tokarczuk z literackim Noblem. Grzegorz Schetyna powtarza jej słowa

Wybory parlamentarne na ostatniej prostej. Grzegorz Schetyna spotkał się z wyborcami w Opolu. Prosił o kontrolę komisji wyborczych. Odniósł się także do słów Olgi Tokarczuk.

Share
Olga Tokarczuk z literackim Noblem. Grzegorz Schetyna powtarza jej słowa
Źródło: East News
d1wnzxm

- Jestem przekonany, że Polki i Polacy wiedzą, jak ważne są te wybory. Prosimy, by głosować. Bądźmy z rodziną, przyjaciółmi i bądźmy w lokalach wyborczych - mówił na konferencji w Opolu Grzegorz Schetyna. - To są ważne wybory, ale będziemy też patrzeć na działanie komisji wyborczych. Prosimy o zaangażowanie,
o społeczną kontrolę tej wyborczej niedzieli - przekonywał.

- Nic nie jest zamknięte. Jeszcze wszystko jest możliwe. Pamiętajmy o tym, że następne wybory są za cztery lata. Spotkajmy się w niedzielę przy urnach - mówił. Szef PO stwierdził także, że według sondaży Prawo i Sprawiedliwość do utrzymania rządu będzie musiało szukać koalicjanta.

Odniósł się także do słów Olgi Tokarczuk, która mówiła o wyborach w Polsce. - Wczoraj Olga Tokarczuk dostaje Nobla z dziedziny literatury. - Chcę bardzo jej podziękować, że wczoraj powiedziała, jak ważne są te wybory. Ten cytat mówi wszystko i chciałbym, żebyśmy go pamiętali nie tylko w niedzielę, ale zawsze. Chcę, byśmy pamiętali ten cytat: "Głosujmy za demokracją" - powiedział Schetyna.

d1wnzxm

Wybory 2019. Olga Tokarczuk zabrała głos

- Mimo problemów z demokracją w moim kraju, ta nagroda pokazuje, że mamy coś do powiedzenia światu - powiedziała Olga Tokarczuk dziennikarzom przed wykładem w niemieckim Bielefeld.

Olga Tokarczuk, która w czwartek została laureatką literackiej nagrody Nobla za rok 2018, powiedziała, że niedzielne wybory dają szansę na poprawę kondycji demokracji w Polsce. W spotkaniu uczestniczył też dziennikarz Wirtualnej Polski.

Olga Tokarczuk z literackim Noblem

Olga Tokarczuk otrzymała literacką nagrodę Nobla. Książki publikowane przez pisarkę zyskały uznanie Akademii Szwedzkiej. Jury doceniło jej wyobraźnię skupioną wokół koncepcji człowieka osadzonego w czasie i narracyjny rozmach.

Wybory parlamentarne 2019

W niedzielnych wyborach parlamentarnych wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję. Łącznie o mandat w Sejmie ubiega się 5,1 tys. kandydatów. To średnio 11 osób walczących o jeden mandat poselski.

d1wnzxm

W wyborach do Senatu zarejestrowano 278 kandydatów. W tym przypadku średnio o jeden mandat walczy 3 kandydatów.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wnzxm

Podziel się opinią

Share
d1wnzxm
d1wnzxm
Więcej tematów