ycipk-3o6bwp

Olga Tokarczuk na wykładzie w Niemczech. Owacje na stojąco. Na miejscu dziennikarz WP

Chciałabym podziękować. Bo Bielefeld jest jakoś karmicznie ze mną związane. Zostałam tu bardzo ciepło przyjęta. Czuję się teraz obywatelką Bielefeld - mówiła w niemieckim Bielefeld Olga Tokarczuk. W spotkaniu z laureatką literackiego Nobla, jako jedyny przedstawiciel polskich mediów uczestniczy dziennikarz Wirtualnej Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
OlgaTokarczuk z literackim Noblem
OlgaTokarczuk z literackim Noblem (East News, Fot: dpa/Associated Press)
ycipk-3o6bwp

Jak relacjonuje nasz dziennikarz Michał Gostkiewicz, sala w Bielefeld jest pełna, a na spotkanie z polską autorką przyszli zarówno starsi, jak i młodsi Niemcy.

WP/Michał Gostkiewicz - Bielefeld
Podziel się

Sala powitała Olgę Tokarczuk owacjami. Kiedy okazało się, że Tokarczuk od rana niewiele jadła, szybko zorganizowano wegetariańskie jedzenie.

ycipk-3o6bwp
WP.PL
Podziel się

- Wiem, że moje książki są nie dla każdego, więc nawet się nie poczułam specjalnie dotknięta tym, że minister nie jest w stanie ich dokończyć - polska laureatka literackiej Nagrody Nobla na gorąco opowiada Michałowi Gostkiewiczowi o swoich wrażeniach po decyzji Akademii Szwedzkiej. WP jako jedyna redakcja była w Niemczech na pierwszym spotkaniu noblistki z czytelnikami po przyznaniu jej nagrody.

WP.PL
Podziel się

Przed spotkaniem Olga Tokarczuk powiedziała dziennikarzom, że niedzielne wybory dają szansę na poprawę kondycji demokracji w Polsce.

ycipk-3o6bwp

- Ta nagroda idzie do Europy Centralnej, co jest nietypowe, wręcz niesamowite. Dla mnie, jako Polki, to pokazuje, że mimo wszystkich problemów z demokracją w moim kraju, wciąż mamy coś do powiedzenia światu - dodała.

- Chciałabym przekazać moim przyjaciołom, Polakom: zagłosujmy we właściwy sposób na demokrację - powiedziała Olga Tokarczuk w Bielefeld, gdzie zaproszono ją na wykład.

Zobacz wideo: Olga Tokarczuk o "problemach z demokracją" w Polsce. "Mamy coś do powiedzenia światu"

ycipk-3o6bwp

Olga Tokarczuk z literacką nagrodą Nobla

Olga Tokarczuk otrzymała literacką nagrodę Nobla. Książki publikowane przez pisarkę zyskały uznanie Akademii Szwedzkiej. Jury doceniło jej wyobraźnię skupioną wokół koncepcji człowieka osadzonego w czasie i narracyjny rozmach.

ycipk-3o6bwp

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3o6bwp

ycipk-3o6bwp
ycipk-3o6bwp