Trwa ładowanie...

Olga Tokarczuk z Nagrodą Nobla. Piotr Gliński składa deklarację

Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk. Polska pisarka została uhonorowana za rok 2018, kiedy nagrody nie przyznawano. Nietypowe gratulacje złożył Tokarczuk minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Share
Olga Tokarczuk z Nagrodą Nobla. Piotr Gliński składa deklarację
Olga Tokarczuk z Nagrodą Nobla. Piotr Gliński składa deklaracjęŹródło: Getty Images
di0ur3q

Piotr Gliński jako pierwszy przedstawiciel rządu pogratulował Oldze Tokarczuk. Minister kultury i dziedzictwa narodowego napisał na Twitterze, że nagroda dla polskiej pisarki jest "dobitnym dowodem na to, że polska kultura jest doceniana na całym świecie".

"Sukces polskiego twórcy bardzo cieszy, tym bardziej, że to kolejny międzynarodowy sukces Pani Tokarczuk" - napisał Piotr Gliński.

Olga Tokarczuk z Nagrodą Nobla. Piotr Gliński składa deklarację

Minister kultury złożył też niecodzienną deklarację. W jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że nigdy nie doczytał żadnej z książek noblistki. Obiecał, że teraz się to zmieni.

Gliński złożył deklarację na antenie TVP Info. Dopytany przez dziennikarkę, czy wcześniej nie starczyło mu czasu na czytanie książek Tokarczuk, odparł: - Nie wchodźmy w szczegóły.

di0ur3q

Olga Tokarczuk z Nagrodą Nobla. Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki gratulują

Andrzej Duda także pogratulował nagrody Tokarczuk. "Wielki dzień dla polskiej literatury!" - napisał prezydent na Twitterze.

Mateusz Morawiecki nazwał nobla dla Olgi Tokarczuk "wspaniałą wiadomością". "Serdecznie gratuluję Pani Oldze wielkiego sukcesu i cieszę się, że polska literatura jest tak ceniona na całym świecie" - napisał premier.

Czytaj też: Literacka Nagroda Nobla 2019. Olga Tokarczuk zwyciężyła
Literacka Nagroda Nobla 2019. Olga Tokarczuk jedną z faworytek bukmacherów

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

di0ur3q

Podziel się opinią

Share
di0ur3q
di0ur3q
Więcej tematów