Trwa ładowanie...
ycipk-41y0kp

Olga Tokarczuk powołuje fundację. W radzie zasiądzie Agnieszka Holland

- Przekazuję na tę fundację 350 tys. zł z nagrody noblowskiej. Pracujemy wciąż nad statutem fundacji - powiedziała Olga Tokarczuk. Tegoroczna noblistka powołuje organizację, która będzie wspierać pisarzy, zajmować się ekologią i prawami zwierząt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olga Tokarczuk, laureatka Nagrody Nobla za 2018 r., powołuje fundację
Olga Tokarczuk, laureatka Nagrody Nobla za 2018 r., powołuje fundację (PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
ycipk-41y0kp

Fundacja Olgi Tokarczuk zostanie powołana we Wrocławiu. Tegoroczna noblistka chce dzięki temu wesprzeć pracę "pisarek i pisarzy, tłumaczek i tłumaczy, badania nad literaturą i przekładem literackim, refleksję nad rolą literatury w historii zmian społecznych" - informowano w komunikacie.

Podczas poniedziałkowej konferencji Tokarczuk dodała, że jej fundacja będzie również wspierać region dolnośląski, działalność ekologiczną oraz ochronę praw zwierząt. - Przekazuję na tę fundację 350 tys. zł z nagrody noblowskiej. Pracujemy wciąż nad statutem fundacji - powiedziała.

ycipk-41y0kp

W radzie fundacji zasiądą Agnieszka Holland i dyrektor Wrocławskiego Domu Kultury Irek Grin.

Wcześniej prezydent Wrocławia zadeklarował, że miasto przeznaczy na ten cel willę Marii i Tymoteusza Karpowiczów przy ul. Krzyckiej 29.

W sobotę w sieci opublikowano nagranie wideo, w którym Olga Tokarczuk wsparła demonstracje przeciwko ograniczaniu niezawisłości sędziowskiej. - Polscy sędziowie, jesteśmy świadomi tego, jak jesteście zwalniani z pracy, jak jesteście przesuwani na inne stanowiska, jak bardzo cierpią na tym wasze rodziny i chcę wam powiedzieć tylko, że jesteśmy z wami - powiedziała pisarka.

ycipk-41y0kp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-41y0kp

ycipk-41y0kp
ycipk-41y0kp
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów