Trwa ładowanie...
d19c5z5

Olejnik i Łyszcz kandydatami na szefa Prokuratury

Prokuratorzy Ireneusz Łyszcz z Lublina i Kazimierz Olejnik z Łodzi są wśród kandydatów na zwolnioną przez Andrzeja Kaucza funkcję zastępcy prokuratora generalnego, szefa
Prokuratury Krajowej.

d19c5z5

Ireneusz Łyszcz jest prokuratorem apelacyjnym w Lublinie od czasu, gdy poprzedni minister sprawiedliwości Stanisław Iwanicki powołał prokuratora Włodzimierza Blajerskiego na funkcję prokuratora krajowego. Blajerski odszedł razem z Iwanickim, potem minister Barbara Piwnik wyznaczyła na funkcję po Blajerskim Andrzeja Kaucza, którego zresztą wcześniej Iwanicki ściągnął do resortu z prokuratury we Wrocławiu.

Prokurator Kazimierz Olejnik był z kolei prokuratorem okręgowym w Łodzi. Po rozbiciu przez prokuraturę, UOP, CBŚ i policję tzw. łódzkiej ośmiornicy Olejnik otrzymał od ówczesnego ministra sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego nominację na prokuratora apelacyjnego, jednak wciąż kierował prokuraturą okręgową. Dopiero niedawno Olejnik został szefem Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi.

Zastrzegający sobie anonimowość informator PAP z prokuratury powiedział we wtorek, że Łyszcz i Olejnik to nie jedyni kandydaci na funkcję po Andrzeju Kauczu. Są także wśród nich osoby z Prokuratury Krajowej. (an)

d19c5z5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19c5z5
Więcej tematów