Trwa ładowanie...
d2gr1ah

Okradli kilkadziesiąt starszych osób - grozi im 12 lat

Policjanci zatrzymali pięć osób podejrzewanych o brutalne napady na starsze, mieszkające samotnie osoby - poinformował rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji Zbigniew Pedrycz. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

d2gr1ah

Zatrzymani mają od 22 do 49 lat i są mieszkańcami powiatu ostrowieckiego i opatowskiego. Jest wśród nich kobieta. Według policjantów tworzyli grupę przestępczą, która od 2008 do 2010 roku na terenie województwa świętokrzyskiego mogła dokonać kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu napaści na starsze osoby. Na swoje ofiary wybierali osoby mieszkające samotnie w domach oddalonych od innych zabudowań.

Napastnicy mieli - według policji - działać z brutalnością, ofiary były krępowane, duszone i bite. Sprawcy zabierali głównie pieniądze, ale także rzeczy mniej wartościowe, takie jak stare radia czy zegarki, a nawet żywność.

W trakcie przeszukania miejsc zamieszkania podejrzewanych osób policjanci zabezpieczyli przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw, m.in. latarki, rękawice, łom.

d2gr1ah
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gr1ah
Więcej tematów