Trwa ładowanie...

Okna życia nie działają? Pozostawiona pół roku temu dziewczynka ma już nowy dom

Caritas poinformował, że znaleziona pół roku temu w radomskim oknie życia dziewczynka ma prawnych opiekunów. - Faustynka na początku trochę była wychłodzona, ale dzisiaj jest zdrowa, rośnie i jest kochana - powiedziała dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego Elżbieta Stolarczyk, która najpierw była formalną opiekunką dziecka.

Share
Okna życia nie działają? Pozostawiona pół roku temu dziewczynka ma już nowy dom
Źródło: PAP, Fot: Jacek Bednarczyk
d2umrgt

- Dla nas, jako ośrodka, jest to ważny moment, bowiem idea funkcjonowania Okna Życia niesie ze sobą troskę i bezpieczeństwo dziecka, ale również anonimowość dla samej matki - powiedziała Elżbieta Stolarczyk w rozmowie z portalem gosc.pl.

Dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego przestała być prawną opiekunką dziecka po tym, jak rodzina adopcyjna uzyskała zgodę na przyjęcie Faustyny do swojej rodziny.

d2umrgt

- Mała Faustynka ma już rodziców i dom. Ma wszystko, czego potrzebuje dziecko, czyli miłość rodziców - powiedziała w rozmowie z dziennikarzem portalu Elżbieta Stolarczyk.

Jak NIE sprawdzisz czy jesteś w ciąży

Siostry czuwają całą dobę

Dziewczynka została przyniesiona do znajdującego się w budynkach klasztornych sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia okna życia 14 marca o godz. 4:20. Zakonnice ochrzciły ją i nadały jej imię.

Okno zycia w Radomiu działa od 2009 r. Siostry czuwają przy nim przez całą dobę. Za każdym razem gdy zostaje do niego przyniesione dziecko, zakonnice wzywają pogotowie. Medycy badają jego stan i transportują je do szpitala.

Źródło: gosc.pl

d2umrgt

Podziel się opinią

Share
d2umrgt
d2umrgt
Więcej tematów