Trwa ładowanie...

Okładki tygodników. Wierzący jako "gorszy sort"? Lis w obronie katolików

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Widać to po okładkach tygodników, które już w poniedziałek pojawiają się w kioskach. W "Newsweeku" Tomasz Lis będzie poruszał temat oceny katolików przez polskie społeczeństwo. Z kolei w "DoRzeczy" ukaże się pamflet Pawła Lisickiego, który poruszy temat ateistów.

Okładki tygodników. Wierzący jako "gorszy sort"? Lis w obronie katolikówOkładki tygodników. Wierzący jako "gorszy sort"? Lis w obronie katolikówŹródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d2t5cfw
d2t5cfw

Niedziela Palmowa uroczyście zwiastuje rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia, który jest już ostatnią prostą do świąt Wielkiej Nocy.

Okładki tygodników. Wielkanoc motywem przewodnim

To właśnie zbliżająca się Wielkanoc będzie tematem przewodnim tygodników, których okładki zaprezentowano w niedzielę 28 marca.

Na okładkach tygodników "Sieci" i "DoRzeczy" zobaczymy Jezusa, niosącego krzyż - symbol odkupienia win całego świata i grzechu pierworodnego. Z kolei "Newsweek" postawił na zająca wielkanocnego oraz popularne w Polsce bazie.

Koronawirus w Polsce. Michał Dworczyk zapowiada rewolucyjne zmiany w szczepieniach

Okładki tygodników. Tomasz Lis w obronie wierzących?

W najnowszym wydaniu "Newsweeka" Tomasz Lis - redaktor naczelny tygodnika - ma stanąć w obronie katolików.

d2t5cfw

Dziennikarz najnowszą okładkę tygodnika zaprezentował w mediach społecznościowych. "Najnowszy, świąteczny 'Newsweek'. Wywiady, reportaże, analizy. Czy i dlaczego część społeczeństwa traktuje wierzących jak 'gorszy sort' i co z tego wynika" - napisał na Twitterze.

Dodatkowo, w najnowszym wydaniu znajdziemy też wywiad z aktorem Dawidem Ogrodnikiem. Tematem rozmowy ma być m.in. zastraszanie, agresja i poniżanie w szkołach artystycznych.

Okładki tygodników. "Sieci" śladem relikwii krzyża

Jak informuje tygodnik "Sieci" w mediach społecznościowych, w najnowszym wydaniu znajdzie się m.in. reportaż z dziennikarskiego śledztwa ws. historii relikwii krzyża, na którym zmarł Jezus Chrystus.

d2t5cfw

Autorem reportażu jest Grzegorz Górny. Jak czytamy na okładce tygodnika, "wyniki reporterskiego dochodzenia są zaskakujące".

Jak dowiadujemy się z okładki tygodnika, w najnowszym wydaniu "Sieci" znajdziemy też tekst autorstwa Mileny Kindziuk, która poruszy problem mszy online i jej znaczenia dla wierzących w dobie pandemii koronawirusa.

Okładki tygodników. "DoRzeczy" uderzy w ateistów?

Z kolei, jak informuje okładka tygodnika "DoRzeczy", w numerze znajdziemy pamflet Pawła Lisickiego. - Najnowszy numer otwiera mój tekst o zmartwychwstaniu, a ściślej mówiąc o tym, jak słabe i bezpodstawne są zarzuty ateistycznych racjonalistów, które kierują przeciwko zmartwychwstaniu - zapowiada redaktor naczelny tygodnika.

d2t5cfw

- Każdy, kto sięgnie do źródeł, zobaczy, że wiara w Zmartwychwstanie ma silne podstawy historyczne. Jest głęboko osadzona w tradycji, w przekazie - dodaje dziennikarz.

Oprócz tematu zmartwychwstania, w tygodniku "Sieci" poruszony zostanie temat katastrofy smoleńskiej i tego, "co nam po niej pozostało". Dodatkowo ma ukazać się wywiad z Johnem Godsonem, byłym polskim parlamentarzystą, który zapowiedział swój start w wyborach na prezydenta Nigerii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2t5cfw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t5cfw
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj