Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Okładki tygodników. Trzęsienie ziemi w Kościele, słabnący prezes PiS

Kościół i polityka - to główne tematy w najnowszych wydaniach tygodników opinii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Dziwisz i Jan Paweł II
Stanisław Dziwisz i Jan Paweł II (Do Rzeczy, Fot: Do Rzeczy)

"Kruszy się mit prezesa PiS. Członkowie partii po raz pierwszy zaczynają publicznie wątpić w jego polityczny geniusz" - pisze Renata Grochal w poniedziałkowym wydaniu "Newsweeka".

"Coraz więcej posłów zastanawia się, czy przez taki sposób kierowania partią nie jesteśmy na równi pochyłej i nie podzielimy losu AWS" - mówi dziennikarce Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa. Kiedyś takie wypowiedzi - pod nazwiskiem i w mediach uznawanych za wrogie - były zdaniem autorki nie do pomyślenia. "Jednak sytuacja się zmieniła. W Zjednoczonej Prawicy na porządku dziennym są pytania, czy prezes panuje nad sytuacją, a nawet czy panuje nad własnymi emocjami" - twierdzi Renata Grochal.

W "Newsweeku" poruszany jest także temat głośnego reportażu TVN24 "Don Stanislao". "Głębokość gangreny toczącej polski kościół jest naprawdę zatrważająca" - pisze Aleksandra Pawlicka. "Kolejka biskupów, których grzechy wychodzą na jaw, rośnie z każdym tygodniem. Po kardynałach Gulbinowiczu i Dziwiszu następny na celowniku jest abp Głódź" - czytamy w tygodniku.

Tygodnik "Sieci" zaś porusza politykę polskiego rządu wobec UE. "W cieniu pandemii i protestów rozstrzyga się najważniejsza od dekad bitwa o polską niepodległość. W najnowszym numerze tygodnika 'Sieci' dziennikarze opisują unijny mechanizm 'pieniądze za praworządność' i wyjaśniają, w jaki sposób Unia Europejska chce wpływać na suwerenne decyzje Polski" - piszą autorzy artykułu "Weto albo śmierć", który jest tekstem okładkowym wydania.

"Bronią atomową jest weto wobec unijnego budżetu. Jako że decyzje wiążące 'praworządność' z wypłatą środków zapadają większością kwalifikowaną, a żadne z pozostałych 25 państw nie garnie się, by otwarcie bronić Polski i Węgier przed sprzecznym z prawem karaniem, będziemy zmuszeni sięgnąć po najcięższą amunicję. Budżet Unii przyjmowany jest bowiem jednomyślnie" - twierdzi tygodnik "Sieci".

Tygodnik "Do Rzeczy" pisze o Kościele w Polsce i na świecie. "Trzęsienie ziemi w Watykanie. Jak sobie poradzić z aferami, które podminowały Kościół" - zapowiada na okładce pismo.

- Po raporcie watykańskim potrzebny jest nam raport poświęcony problemom homoseksualizmu i nadużyć seksualnych dotyczący polskiego Kościoła - pisze Tomasz Rowiński w artykule "Kiedy polski raport?".

Tygodniki opinii będą dostępne od poniedziałku 16 listopada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów