Trwa ładowanie...

Okładki tygodników. Jerzy Urban jako król internetu

W poniedziałkowym "Newsweeku" przeczytamy historię Jerzego Urbana, byłego rzecznika prasowego Rady Ministrów PRL w latach 80-tych. Z kolei w nowym wydaniu tygodnika "Sieci” opisane są kulisy śledztwa, które doprowadziło do postawienia zarzutów m.in. europosłance Magdalenie Adamowicz

Share
Okładki tygodników. Jerzy Urban jako król internetu
Źródło: Twitter.com
d1rnfyd

Okładka poniedziałkowego "Newsweeka" już wywołała lawinę komentarzy w mediach społecznościowych. W artykule przedstawiona jest historia Urbana, który w przeszłości był twarzą komunistycznego rządu, a teraz mówi się o nim jako o "królu internetu". - Jak znienawidzony przez wielu ze starszego pokolenia były rzecznik stanu wojennego, stał się ulubieńcem równie wielu w młodym pokoleniu? - zachęca red. naczelny Tomasz Lis.

- Podoba się panu porównanie do Jacka Kurskiego? – pyta dziennikarz tygodnika w artykule. - Jest w pewnym stopniu uzasadnione. Ja też wykonywałem zlecenia politycznej zwierzchności, też broniłem integralności właściciela telewizji - odpowiada Urban.

Zobacz też: Warszawa wydzielona z <a href="https://ksiazki.wp.pl/mazowsze-6148050740074625c">Mazowsza</a>? "To bardzo głupi pomysł"

Z kolei w tygodniku "Sieci", w artykule "Układ gdański zdemaskowany" autorzy opisują działania prokuratury, która ujawniła wiele zaskakujących transakcji związanych z nieruchomościami. W tle są zarzuty dla europosłanki Magdaleny Adamowicz.

"Co roku biznes mieszkaniowy powinien przynieść ok. 350 tys. zł dochodu z tytułu czynszów, od których należałoby odprowadzić podatek. I w zasadzie tak było, lecz pani prezydentowa „w sposób nieuprawniony korzystała z niższej stawki podatkowej” […]. Żona prezydenta miała też zataić przed urzędem skarbowym informację o dochodach zgromadzonych na rachunkach bankowych […]. Najcięższym zarzutem wobec państwa Adamowiczów […] było konsekwentne powiększanie się majątku, który nie był ujęty w żadnym oświadczeniu" - czytamy w artykule.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rnfyd

Podziel się opinią

Share
d1rnfyd
d1rnfyd
Więcej tematów