Trwa ładowanie...

Okładka tygodnika "wSieci" oburzyła niektórych brytyjskich dziennikarzy

• Brytyjskie media oburzone okładką tygodnika "wSieci"

• Van Essen w "Daily Mail": tego typu okładki służą wzbudzaniu strachu wśród Europejczyków

• Internauci: pierwsza strona niemieckiego "Focusa" miała podobny wydźwięk

Share
Okładka tygodnika "wSieci" oburzyła niektórych brytyjskich dziennikarzy
Fot: wSieci
d310qah

Zdjęcie białej kobiety owiniętej we flagę UE, rozszarpywanej przez ręce śniadych mężczyzn, i tytuł "Islamski gwałt na Europie" wywołały niesmak wśród niektórych brytyjskich dziennikarzy. "Na Twitterze pojawiły się porównania do nazistowskich plakatów, na których kobiety były atakowane przez Żydów i mężczyzn z Afryki Płn." - pisze "The Independent". W podobnym tonie o okładce wspominają "The Guardian" i "Daily Mail".

"DailyMail" - określając "wSieci" jako pismo ultraprawicowe - zwraca uwagę, że tego typu okładki "służą wzbudzaniu strachu wśród mieszkańców Europy". "Chora okładka dużego polskiego tygodnika" - twierdzi ekspert ds. mediów, Henk van Essen, cytowany w artykule Simona Tomilsona.

d310qah

Internauci napisali, że niedawno podobny przekaz zawierała pierwsza strona niemieckiego "Focusa", w którym można przeczytać m.in. o ślepej tolerancji dla imigrantów.

Niemiecka policja zidentyfikowała już ponad 70 podejrzanych o ataki na kobiety w noc sylwestrową w Kolonii. Prawie wszyscy to imigranci. Do policji zgłosiło się dotychczas ponad 1000 kobiet, które w Sylwestra padły ofiarą kradzieży albo molestowania. Kontrowersje wokół kwot imigrantów, narzucanych głównie przez Niemcy, pojawiły się ostatnio w wielu europejskich krajach.

"Mieszkańcy starej Europy wraz z wydarzeniami nocy sylwestrowej w Kolonii boleśnie uświadomili sobie problemy wynikające z masowego napływu imigrantów. Pierwsze oznaki, że dzieje się źle, pojawiły się jednak o wiele wcześniej. Zostały mimo to przemilczane bądź były minimalizowane w swoim znaczeniu w imię tolerancji i poprawności politycznej" - pisze Agnieszka Rybińska w materiale "Piekło Europy" w tygodniku "wSieci".

d310qah

Podziel się opinią

Share
d310qah
d310qah
Więcej tematów