WP

"Ojkofobia" pod lupą KRS. Zbadają wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego

Krajowa Rada Sądownictwa zajmie się słowami prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - powiedział rzecznik KRS Maciej Mitera. O co chodzi? O wypowiedź prezesa PiS o tzw. "ojkofobii sędziów".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
KRS zbada wypowiedź Kaczyńskiego
KRS zbada wypowiedź Kaczyńskiego (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
WP

Maciej Mitera był pytany na antenie TVN24, czy KRS powinna zająć stanowisko wobec słów Jarosława Kaczyńskiego w Olsztynie. Mitera oświadczył, że "jeżeli będzie taka informacja, czy taki wniosek to na pewno się (nim - przyp. red.) zajmiemy".

- W mojej ocenie, jeżeli tylko przyjdzie jakieś zawiadomienie, czy wniosek, na pewno na prezydium będziemy o tym dyskutować i moim zdaniem, faktycznie Rada powinna się tutaj (tym - przyp. red.) zająć" - powiedział rzecznik KRS.

Mitera dodał, że zamierza złożyć wniosek w tej sprawie jako członek prezydium. Jednocześnie podkreślił, że nie należy od razu oceniać, czy te słowa są obraźliwe dla polskich sędziów. - Zajmiemy się tą wypowiedzią - zaznaczył w rozmowie z TVN24.

WP

Zobacz także: Opozycja przyłapała prezydenta Poznania na gorącym uczynku. Reklamował swoją stronę na profilu miasta

Przypomnijmy: zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, obecni mieszkańcy Warmii i Mazur tracili ziemię na rzecz dawnych, przedwojennych właścicieli po wyrokach polskich sędziów. -My reformujemy dzisiaj sądownictwo. Ta ojkofobia, czyli niechęć do własnego narodu, to jedna z chorób, która dotknęła część sędziów – powiedział polityk w sobotę na konwencji samorządowej PiS w Olsztynie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP

Źródło: TVN24

Polub WP Wiadomości
WP
WP