Trwa ładowanie...
d1hlbhx
policja

Ojciec za karę porzucił 4-latka 17 km od domu. "Znalazłem to dziecko"

Pod Wrocławiem ojciec za karę wywiózł czteroletniego syna 17 kilometrów od domu i porzucił w polu - tak twierdzi mężczyzna, który go znalazł. Szukając pomocy dziecko wybiegło na drogę krajową. Prawie wpadło pod nadjeżdżający samochód. – Znalazłem to dziecko – mówi Wirtualnej Polsce pan Robert, który akurat tamtędy przejeżdżał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja prowadzi postępowanie ws. ojca, który za karę porzucił dziecko 17 km od domu
Policja prowadzi postępowanie ws. ojca, który za karę porzucił dziecko 17 km od domu (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1hlbhx

Sprawą zajmuje się już policja we Wrocławiu. - Trafiło do nas takie zgłoszenie. Chłopiec został porzucony na polu kukurydzy. Wyjaśniamy sprawę - mówi Wirtualnej Polsce st. sierż. Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej we Wrocławiu. Udało nam się nieoficjalnie potwierdzić, że pan Robert, który znalazł chłopca, składał w poniedziałek wyjaśnienia w tej sprawie. - Znalazłem to dziecko - powiedział tylko przed przesłuchaniem przez funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło 19 sierpnia przy drodze krajowej nr 8 na Dolnym Śląsku w pobliżu wsi Kuklice. Z pierwszych informacji wynikało, że mężczyzna porzucił czteroletniego syna, chcąc go w ten sposób ukarać. Zapłakane dziecko niemal wpadło pod nadjeżdżający samochód. Kierowca auta zatrzymał się, zabrał chłopca i odwiózł do domu dziadka. Matka w tym czasie była w kościele.

Sprawę nagłośnił łowca pedofilów Krzysztof Dymkowski. – Całą noc byłem w kontakcie z policją we Wrocławiu, która zajmuje się sprawą. Ojciec chłopca musi odpowiedzieć za to, co zrobił dziecku. Naraził je na utratę zdrowia i życia - mówi wirtualnej Polsce Dymkowski.

d1hlbhx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Andrzej Halicki o zamieszaniu z tablicą dla Kaczyńskich. "Kabaret"

d1hlbhx

Podziel się opinią

Share

d1hlbhx

d1hlbhx
Więcej tematów