Radio Maryja: Ojciec Tadeusz Rydzyk atakowany przez media. Prof. Kawecki zabrał głos
O ojcu Tadeuszu Rydzyku jest głośno w mediach. Radio Maryja wydało oświadczenie ws. "ostatnich ataków na o. Rydzyka". Teraz do komunikatu odniósł się prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
08.02.2021 06:44
Radio Maryja wydało oświadczenie dotyczące "ataków medialnych" na ojca Tadeusza Rydzyka. Treść komunikatu to odpowiedź na "manipulacje oraz kłamstwa", które pojawiają się w mediach.
"Odbieramy to jako przejaw walki ideologicznej o polską i katolicką tożsamość, o to, jaka jest i będzie Polska w przyszłości" - czytamy w oświadczeniu.
Do komunikatu wydanego przez rozgłośnię w Toruniu odniósł się profesor Janusz Kawecki, który jest członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Pochwalił on pomysł ukazania się oświadczenia ze strony Radia Maryja, które pokazuje "nieprawdę, kłamstwa i insynuacje".
O. Rydzyk "atakowany" przez media. Prof. Kawecki broni kapłana
Gość sobotniej audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja przekazał, że już w 1997 roku, "po jednej z ostrych napaści na Ojca Dyrektora", utworzony został Zespół wspierania Radia Maryja w służbie Panu Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu.
- Przy każdej z okazji dementowaliśmy, wskazywaliśmy nieprawdę, wydawaliśmy komunikaty aż w końcu, kiedy niektóre sprawy powtarzały się systematycznie, starałem się zestawić i pokazać jak wygląda prawda o tzw. "Imperium Ojca Rydzyka" - powiedział Kawecki.
Profesor odniósł się także do wygrywania różnych konkursów, w których udział bierze wielu beneficjentów m.in. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
- Ostrze kłamców kieruje się właśnie przeciwko jednemu beneficjentowi, zapominając o wszystkich pozostałych. Inni mogą uczestniczyć w konkursach, mogą wygrywać, a z jakiej okazji dyskryminuje się środowisko, które uczestniczy w wielkich i wspaniałych dziełach? - powiedział Kawecki.
Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wspominał także o Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II, które, jak dodał, ma pokazać Polskę, jej historię z perspektywy papieża Polaka. Kawecki dodał, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podkreślało już wcześniej, że kwota, którą przeznacza, jest na muzeum.
- Dziennikarze, którzy przywołują nieprawdziwe informacje, zapominają, że są muzea, które działają w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Pierwszym muzeum publiczno-prywatnym jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - przekazał gość Radia Maryja.