Trwa ładowanie...

Radio Maryja wydało oświadczenie ws. "ostatnich ataków na o. Rydzyka"

"Radio Maryja istnieje ponad 29 lat i przez cały czas musi zmagać się z różnego rodzaju atakami" - czytamy w oświadczeniu rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka. Jego treść jest odpowiedzią na "manipulacje i kłamstwa" medialne. "Odbieramy to jako przejaw walki ideologicznej o polską i katolicką tożsamość, o to, jaka jest i będzie Polska w przyszłości" - podkreślono.

Share
Radio Maryja broni działalności o. Tadeusza Rydzyka
Radio Maryja broni działalności o. Tadeusza RydzykaŹródło: East News, fot: Jozef Ostrowka
d3c1dn8

"W ostatnich tygodniach różnego rodzaju media usiłują przedstawić o. Tadeusza Rydzyka CSsR jako człowieka działającego ponad prawem, bardzo bogatego, otrzymującego od państwa polskiego wielomilionowe dotacje, realizującego jakieś prywatne cele" - przekazał jeden z założycieli fundacji Lux Veritatis o. Jan Król.

W jego oświadczeniu zaznaczono, że Radio Maryja "istnieje ponad 29 lat i przez cały czas musi zmagać się z różnego rodzaju atakami", w tym medialnymi. Jak zapewniono, działania o. Tadeusza Rydzyka i instytucji z nim związanych są "zgodne z obowiązującym w Polsce prawem".

"O. dyrektor jako zakonnik nie posiada żadnego osobistego majątku. Radio Maryja utrzymuje się tylko i wyłącznie z ofiar słuchaczy. Dotacje, które otrzymały WSKSiM, Fundacja Lux Veritatis, czy Geotermia były poprzedzone konkursami, w których jako podmioty zarejestrowane w Polsce miały prawo uczestniczyć (startować) i dzięki którym państwo polskie realizuje swoje strategiczne cele - podkreślono.

Rydzyk skarży się na limity w kościołach, mówi o "orgiach satanistycznych". Wiceminister odpowiada

O. Król przypomniał również, że muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II zostało powołane do istnienia przez ministra kultury i jest państwową instytucją.

d3c1dn8

Oświadczenie Radia Maryja ws. "ataków". "To ma doprowadzić do upadku"

W oświadczeniu wyjaśniono również kwestię zbiórki pieniężnej na ratowanie Stoczni Gdańskiej.

"Przy Radiu Maryja działał Społeczny Komitet Ratowania Stoczni Gdańskiej i Przemysłu Okrętowego, który został powołany przez wybitnych specjalistów, polskich inżynierów, ludzi związanych z gospodarką morską" - wyjaśniono i podkreślono, że to eksperci koordynowali wszystkie działania związane z tą sprawą.

W ocenie o. Króla część materiałów prasowych dotyczących powyższych działań i instytucji jest nierzetelna i "podważa zaufanie do o. Rydzyka oraz dzieł, których jest współzałożycielem", a także ma "doprowadzić do ich upadku". "Odbieramy to jako przejaw walki ideologicznej o polską i katolicką tożsamość, o to jaka jest i będzie Polska w przyszłości" - podkreślono.

Źródło: radiomaryja.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3c1dn8

Podziel się opinią

Share
d3c1dn8
d3c1dn8
Więcej tematów