Trwa ładowanie...

Ojciec Rydzyk o polityce. Tłumaczy, dlaczego się angażuje

Ojciec Tadeusz Rydzyk w swoim piątkowym wystąpieniu na konferencji w Toruniu wyjaśnił, dlaczego należy angażować się w politykę. Według niego ci, którzy tego nie robią, są "idiotos".

Tadeusz Rydzyk o polityce Tadeusz Rydzyk o polityce Źródło: East News, fot: Tomek Michalak
d3nnpu3
d3nnpu3

W piątek ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk wystąpił na otwarciu konferencji Europejski Zielony Ład - Szanse i Zagrożenia. Wydarzenie to odbyło się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Ojciec Rydzyk swoje wystąpienie rozpoczął od zwrócenia się do leśników. - Oby wam nie zabrakło sił, oby wam nie zabrakło determinacji! Lasy, rolnictwo, myśliwi - wszyscy. Razem. Tyle wolności, ile własności, tyle ojczyzny, ile ziemi - cytuje słowa znanego toruńskiego duchownego portal radiomaryja.pl.

Radiu Maryja zarzucają działalność polityczną. Rydzyk reaguje

Na piątkowej konferencji ojciec Rydzyk odniósł się również do zarzutów dotyczących działalności politycznej Radia Maryja.

- Trzeba się modlić o odważnych polityków, nie politykierów, bo polityka to jest roztropna troska o dobro wspólne. Trzeba politykę uprawiać. Trzeba być politykiem - mówił ojciec Rydzyk.

d3nnpu3

Zakonnik wspomniał także o tym, że kiedyś na pielgrzymce Rodziny Radia Maryja ks. abp Mieczysław Mokrzycki, który był sekretarzem Jana Pawła II i Benedykta XVI, powiedział, że rozgłośni zarzuca się, że ta zajmuje się polityką.

- A cóż to jest polityka? - kontynuował swój wywód duchowny. - Polityka pochodzi od greckiego słowa "polis": "miasto-państwo". Polis, to były małe miasta, które były też państwami. Kto się interesował miastem, angażował się w jego budowę, to był polityk. A kto się nie interesował, nazywany był "idiotos". Nie będę tłumaczył tego słowa - dodał Rydzyk.

W piątek w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oprócz leśników nie zabrakło także znanych polityków. Na konferencji pojawił się m.in. Edward Siarka, wiceminister klimatu i środowiska, czy też Jan Ardanowski, były minister rolnictwa, przewodniczący Rady ds. Wsi i Rolnictwa przy Prezydencie RP.

d3nnpu3

Na wydarzeniach organizowanych przez Ojca Rydzyka nie pierwszy raz obecni są znani politycy. Na wrześniowej Imprezie Radia Maryja "Dziękczynnie w Rodzinie" wystąpił m.in. Przemysław Czarnek.

Natomiast na ostatnich urodzinach Radia Maryja nie zabrakło innych czołowych polityków. W wydarzeniu udział wzięli: minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, szef MON Mariusz Błaszczak, b. minister Antoni Macierewicz oraz europoseł Ryszard Czarnecki.

Burza po materiale TV Trwam. Biedroń komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3nnpu3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nnpu3
Więcej tematów