Trwa ładowanie...
jan duda

Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy ocenił o. Tadeusza Rydzyka. "Jest bardzo potrzebny"

Jan Duda, ojciec prezydenta, nie zgadza się z krytykami ojca Tadeusza Rydzyka. Dziwił się powiedzeniu "gdzie modlitwa, tam nie powinno być polityki". Podkreślił, że redemptorysta łączy dwa talenty.

Share
Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy ocenił o. Tadeusza Rydzyka. "Jest bardzo potrzebny"
Źródło: East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d2coygi

Ojcu Tadeuszowi Rydzykowi zarzuca się, że uprawia politykę. - Uważam, że każdy to robi - odpowiedział dziennikarzom portalu se.pl ojciec prezydenta Jan Duda.

Nie przeszkadza mu połączenie "modlitwy i polityki". - Każdy powinien mieć prawo do tego, by uprawiać politykę publicznie, a szczególnie ludzie wierzący. Ojciec Rydzyk wprowadził do debaty publicznej głos Kościoła - tego Kościoła, którym jest lud - tłumaczył Jan Duda.

d2coygi

Pozytywnie ocenił o. Rydzyka. - Uważam, że jest to niezwykle zdolny menadżer, człowiek o wielkiej duchowości. Rzadko się zdarza połączenie tych dwóch talentów - podkreślił ojciec prezydenta. Na tych słowach nie poprzestał. Dodał, że o. Rydzyk "jest bardzo potrzebny Polsce".

Zobacz też: Kontrowersyjny film z polskim wątkiem w Yad Vashem. Marcin Horała: to manipulacja

Przypomnijmy, że Jan Duda startował w wyborach do Senatu w okręgu nr 32. Przegrał jednak z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Jerzym Fedorowiczem. - Złożyłem swoją ofertę, inna oferta wygrała. Nie żałuję, że uczestniczyłem w kampanii wyborczej. Mam nadzieję, że coś wniosłem do publicznej debaty - mówił w rozmowie z WP Jan Duda.

Źródło: se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2coygi

Podziel się opinią

Share
d2coygi
d2coygi
Więcej tematów