Trwa ładowanie...
dyl2uuz

Ojciec premiera krytykuje polskie władze. Za stosunki z Rosją

Kornel Morawiecki jest zawiedziony polityką, jaką Polska prowadzi w przeciwko Rosjanom. - Poprawa stosunków leży w interesie Europy i świata - powiedział.
Share
Kornel Morawiecki uważa, że Polska powinna być mostem łączącym Rosję z Europą
Kornel Morawiecki uważa, że Polska powinna być mostem łączącym Rosję z EuropąŹródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
dyl2uuz

- Byłem bardzo zasmucony faktem, że polski rząd i elity, a także media zwracają Polaków przeciwko Rosjanom, mimo że Rosja prowadzi podobne działania. To bardzo denerwujące dla naszych dwóch wielkich narodów - powiedział Kornel Morawiecki w wywiadzie dla rosyjskiej agencji prasowej RIA Novosti.

Ojciec premiera nie ustawał w krytyce polityki jaką prowadzi rząd. - Nasze narody mają bardzo skomplikowaną historię. W ostatnim czasie walczyliśmy między sobą o hegemonię, ale Rosja wygrała tę bitwę. Sądzę jednak, że poprawa stosunków polsko-rosyjskich leży w interesie naszych narodów, Europy i reszty świata. Chciałbym, aby tak się stało. Wydaje mi się, że każdy krok i gest ma znaczenie - dodał.

Oberwało się także głowie państwa. - Zastanawiam się, dlaczego Donald Trump może spotkać się z Władimirem Putinem, a Andrzej Duda nawet nie próbował zorganizować spotkania z prezydentem Rosji. Europa potrzebuje Rosji, a Rosja potrzebuje Europy. Polska, moim zdaniem powinna pełnić rolę naturalnego mostu, który łączy Rosję i Europę - kontynuował.

dyl2uuz

Zobacz także: Suchocka opowiada o "narzędziu diabła". "Uczyniono z niej instrument walki politycznej"

Źródło: RIA Novosti

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyl2uuz

Podziel się opinią

Share
dyl2uuz
dyl2uuz
Więcej tematów