Trwa ładowanie...
d16yios

Sensacyjne plotki w szeregach PiS. Kornel Morawiecki komentuje

- Życzę Mateuszowi przyjaźni partyjnych kolegów. Konkurencja konkurencją, ale walka nie może być wyniszczająca - mówi Kornel Morawiecki w 50. urodziny syna. Marszałek senior komentuje pogłoski, że prezes PiS za rok wycofa się z polityki, a schedę po nim przejmie Joachim Brudziński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kornel Morawiecki skomentował również list wystosowany przez polskich polityków do KE
Kornel Morawiecki skomentował również list wystosowany przez polskich polityków do KE (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d16yios

O tym, że prezes PiS chce wycofać się z czynnej polityki zaraz po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych, bez względu na ich wynik, donosi "Fakt". Według dziennika, na jego następcę został już namaszczony Joachim Brudziński - obecny minister spraw wewnętrznych i administracji oraz wiceprezes PiS.

Mimo że aż 45 proc. ankietowanych zwolenników PiS widzi na czele tego ugrupowania obecnego premiera Mateusza Morawieckiego. Tak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" i se.pl. Na Joachima Brudzińskiego stawia zaledwie 3 proc. badanych.

Do krążących plotek i do samego badania odniósł się na antenie radiowej Trójki ojciec premiera, Kornel Morawiecki. W jego ocenie, dobry wynik jego syna jest odzwierciedleniem rzeczywistego stanu rzeczy.

d16yios

- Nie widzę tam (w obozie rządzącym - przyp. red. ) osobowości. Mateusz jest postacią wyjątkową, jest liderem, pewne rzeczy mu się udały, ma doświadczenie. Ma zdolność łączenia, cechę, która przyda się PiS-owi - mówił. Po chwili jednak dodał, że "widzi ograniczenia w układzie" i na urodziny życzy synowi "przyjaźni kolegów partyjnych". - Konkurencja konkurencją, ale walka nie może być wyniszczająca - podkreślił.

Wcześniej w rozmowie z "Super Expressem" zdradził, jaki prezent dostanie od niego syn. - Na pewno dam mu książkę i jakieś dobre wino - powiedział.

List z podpisem Wałęsy. Reakcja

Na antenie radiowej trójki Kornel Morawiecki skomentował również list wystosowany przez polskich polityków do KE. Prezydenci i premierzy zaalarmowali w nim, że "pomimo silnego oporu i głośnego sprzeciwu wydobywającego się z głębi społeczeństwa obywatelskiego, partia rządząca kończy dzieło demontażu systemu trójpodziału władz, łamiąc wprost zapisy polskiej konstytucji". Pod listem podpisał się m.in. Lech Wałęsa.

d16yios

Morawiecki poinformował, że wraz z kilkudziesięcioma osobami z opozycji solidarnościowej podpisał z kolei list, w którym podkreślono, że reforma sądownictwa jest potrzebna dla dalszego rozwoju Polski. - Arogancją jest, gdy zewnętrzne instytucje nie szanują naszej woli, woli narodu (...) Po stronie totalnej opozycji nie doświadczamy zgody na obecne rządy - komentował marszałek senior.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Paweł Lisicki: to dobrze, że PiS spada

d16yios

Podziel się opinią

Share

d16yios

d16yios
Więcej tematów