Ojciec gwałcił własnego syna. Jest wyrok sądu
Dramat 6-latka trwał latami. Chłopiec był faszerowany lekami uspokajającymi i gwałcony nie tylko swojego ojca, ale też przez jego kolegów. 22 maja sąd wydał prawomocny wyrok w sprawie Wojciecha K.
To, co przeżył chłopiec z podpoznańskiego Dopiewa, nie mieści się w głowie. Pierwsze sygnały pojawiły się już w 2013 roku, gdy 6-letnie wówczas dziecko nie panowało nad agresją i nad procesami fizjologicznymi. Pojawiły się wtedy podejrzenia o molestowanie seksualne. Rodzice chłopca nie mieszkali razem. Znajdował się on pod opieką ojca. Sprawę umorzono ze względu na brak dowodów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Służby ponownie zajęły się sprawą w 2015 roku, gdy dziecko symulowało w szkole stosunek seksualny z kolegą. Również wtedy nie podjęto konkretnych działań. Dopiero rok później, w 2016 roku, dziecko trafiło do pogotowia rodzinnego w Mosinie. Chłopiec został odebrany matce, która nadużywała alkoholu.
Horror chłopca trwał latami. Ojciec zgotował mu piekło
Prowadzący pogotowie rodzinne od razu zauważył niepokojące sygnały. Dziecko bawiło się genitaliami, interesowało pornografią i moczyło w nocy. Po jakimś czasie chłopiec otworzył się i wyznał, co przeżywał w domu ojca. Mężczyzna nagrał zwierzenia dziecka i przekazał prokuraturze. Tym razem podjęto sprawę.
Ojciec dziecka i jego koledzy trafili do aresztu. Sąd pierwszej instancji skazał Wojciecha K. na 15 lat więzienia. Jego dwaj koledzy, Marcin W. i Karol K. usłyszeli wyroki 12 i 6 lat więzienia. W poniedziałek 22 maja sąd drugiej instancji podtrzymał karę dla Wojciecha K., zaś wyrok Marcina W. jest prawomocny. Karol K. stanie przed sądem ponownie.
– W sprawie mojego klienta jest wiele wątpliwości i niejasności. Powinny one zostać wyjaśnione – mówi mecenas Jędrzej Kwiczoł. Mężczyzna zapewnia, że jest niewinny.
Gdzie szukać pomocy?
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać ze specjalistą, zadzwoń pod bezpłatny numer:
- 116 111 – całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę,
- 116 123 – całodobowy telefon zaufania dla osób dorosłych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego,
- 800 70 22 22 – całodobowy telefon dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym,
- 22 484 88 01 – antydepresyjny telefon zaufania Fundacji ITAKA,
- 22 484 88 04 – telefon zaufania młodych Fundacji ITAKA,
- 800 12 12 12 – dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też tutaj.
źródło: Fakt