Trwa ładowanie...

Ogromne upały w Europie. Termometry pokażą 45 stopni Celsjusza

Niebezpieczne upały pojawiły się nie tylko w Polsce. Bardzo gorąco jest również w innych krajach europejskich. Najgoręcej będzie na przełomie lipca i sierpnia. Kolejny miesiąc wakacyjny w naszym kraju także będzie ciepły.

Share
Pogoda. Upały w Europie
Pogoda. Upały w EuropieŹródło: WXCHARTS
d3p8pj3

Jak przekazał serwis Severe Weather Europe, w Europie najcieplej będzie na przełomie lipca i sierpnia. Upały będą doskwierać szczególnie na Bałkanach i w państwach basenu Morza Śródziemnego. Tam termometry będą pokazywać od 40 do 45 stopni Celsjusza.

Ogromne upały w Europie

Na ekstremalne temperatury należy się przygotować m.in. w Grecji, Bułgarii, na wschodzie Włoch, a także w Macedonii Północnej, Serbii, Albanii oraz Czarnogórze. Przed takimi upałami ostrzegają służby. Należy pamiętać, że są one szczególnie niebezpieczne dla naszego zdrowia oraz życia.

Tak wysoka temperatura spowoduje, że susza pogłębi się jeszcze bardziej. To grozi wybuchem ogromnych pożarów. Z żywiołem aktualnie walczą włoskie służby. Gigantyczny pożar pojawił się na Sardynii. Wcześniej strażacy walczyli z pożarami na Cyprze.

d3p8pj3

Trochę niższe temperatury, ale nadal wysokie, będą także w Wielkiej Brytanii i Irlandii - tam około 30 stopni Celsjusza. Cieplejsze są także wody Oceanu Atlantyckiego wokół Wysp i Irlandii. Są one cieplejsze od 2 do 4 stopni od normy podawanej na koniec lipca.

Zobacz też: Przerwa w upałach? Prognoza pogody na weekend

Pogoda długoterminowa w Polsce. Jaki będzie sierpień?

Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej temperatura w sierpniu ma być powyżej normy z ostatnich 30 lat.

d3p8pj3

- Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Z kolei miesięczna suma opadów atmosferycznych na przeważającym obszarze kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w normie. Na północnym wschodzie możliwa suma opadów poniżej normy - przekazało IMGW.

Z informacji synoptyków wynika, że najcieplej będzie w Poznaniu. Tam zakres temperatur wynosi od 18,4 do 19,6 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie w Zakopanem - tam średnio termometry wskażą od 14,9 do 15,9 stopni Celsjusza.

- Należy pamiętać, że prognozowana średnia temperatura odnosi się do średniej temperatury całego miesiąca, do temperatury notowanej zarówno za dnia, jak i w nocy - podkreślili meteorolodzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3p8pj3

Podziel się opinią

Share
d3p8pj3
d3p8pj3
Więcej tematów