Trwa ładowanie...
d1h5ja1

Ogromna fabryka nielegalnych papierosów zlikwidowana. Wspólna akcja Polaków, Czechów i Europolu

CBŚP, Straż Graniczna, czeskie służby i Europol zlikwidowały ogromną fabrykę nielegalnych papierosów na terenie Czech. Służby zajęły ich ponad 30 mln sztuk, a także 85 ton tytoniu i 200 tys. polskich etykiet papierosowych. Zatrzymanych zostało 21 osób.
Share
Ogromna fabryka nielegalnych papierosów zlikwidowana. Wspólna akcja Polaków, Czechów i Europolu
Ogromna fabryka nielegalnych papierosów zlikwidowana. Wspólna akcja Polaków, Czechów i Europolu
d1h5ja1

Nielegalna fabryka papierosów w Czechach.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego wpadli na trop grupy, która zajmowała się nielegalną produkcją i sprzedażą papierosów. Tropy prowadziły do Czech. Okazało się, że niezależnie od tego, inne wątki tej sprawy prowadziła również Straż Graniczna z Jeleniej Góry. Ustaliła ona, że nielegalna fabryka papierosów znajduje się właśnie w Czechach. Zostały powiadomione o tym służby tego kraju, a także Europol.

W marcu br. służby czeskie zaprosiły polskich funkcjonariuszy do akcji likwidacji nielegalnej fabryki. Jednak zamknięcie granic, wynikające z walki z epidemią koronawirusa, wykluczyło udział strony polskiej w tej akcji. Przeprowadziły ją więc jedynie siły czeskie.

W nielegalnej wytwórni zabezpieczono 2 kompletne linie do produkcji wyrobów tytoniowych, 32,5 mln sztuk gotowych papierosów, 200 tys. etykiet polskich paczek, a także inny sprzęt służący do ich produkcji. Funkcjonariusze czeskiej Służby Celnej zatrzymali 15 osób, w tym 11 narodowości ukraińskiej, 2 węgierskiej oraz rumuńskiej i rosyjskiej.

Nielegalna fabryka papierosów w Czechach. Zatrzymania w Polsce

W tym samym czasie Straż Graniczna wspólnie ze służbami czeskimi zlikwidowała w Polsce transport 6,5 mln sztuk nielegalnych papierosów. Zatrzymano dwie osoby, Polaka i Słowaka. Jednocześnie policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali 4 inne osoby pod zarzutem przemytu 1,5 mln sztuk papierosów. Straty Skarbu Państwa z tego tytułu oszacowane zostały na prawie półtora mln zł.

W sumie podczas tej akcji zatrzymano 21 osób. Po stronie polskiej sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim.

d1h5ja1

Zobacz też: Wybory 2020 - tym razem się uda? "Jarosław Kaczyński ma za sobą dwie instytucje"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1h5ja1

Podziel się opinią

Share
d1h5ja1
d1h5ja1
Więcej tematów