Trwa ładowanie...
dqbh68u

Straż graniczna szuka domu dla porzuconego psa. "Potrzebuje dobrej opieki i miłości właściciela"

Straż graniczna z Karpat szuka domu dla porzuconego psa. Mimo prób, właściciel nie został odnaleziony. Bezdomne zwierzę pomaga strażnikom podczas patroli na granicy. Ci chcą się odwdzięczyć za pomoc i zapewnić psu dom przepełniony miłością.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Porzucony pies szuka domu. Straż graniczna postanowiła pomóc
Porzucony pies szuka domu. Straż graniczna postanowiła pomóc (Twitter.com)
dqbh68u

Apel straży granicznej z karpackiego OSG pojawił się na Facebooku.

Jak czytamy, pies pojawił się na punkcie granicznym w Łapszance kilka dni temu. "Był głodny i spragniony, więc funkcjonariusze podzielili się z nim swoimi kanapkami i wodą. Od tego czasu pies towarzyszy nieustannie strażnikom granicznym. Kolejne patrole dokarmiają młodego psa i opiekują się nim" - pisze straż graniczna.

Porzucony pies szuka domu. Straż graniczna pomaga

Straż graniczna wraz z lokalnymi władzami starała się odnaleźć właściciela, jednak próby spełzły na niczym. Okazało się, że pies został porzucony, a jego wcześniejszego pana nie da się zlokalizować.

dqbh68u

Zobacz też: Wybory 2020. Polacy na emigracji będą najbardziej poszkodowani

Porzucony pies szuka domu. Straż graniczna: Potrzebuje opieki i miłości

Straż graniczna z Karpat postanowiła więc podejść do sprawy inaczej i szuka nowego właściciela dla porzuconego psiaka. "Pies nie dostał jeszcze imienia. Jest to mieszaniec. Ma 8-12 miesięcy, waży ok. 15 kg. Jest bardzo towarzyski. Piesek ma problemy z jednym okiem. Potrzebuje dobrej ręki opiekuna i domu pełnego ciepła" - informują strażnicy.

dqbh68u

Jak dodają, pies odebrał już odpowiednie przeszkolenie z ochrony granic, dlatego "może teraz śmiało stanąć na straży granic domów i podwórek". To, czego jednak pies potrzebuje najbardziej, to dobra opieka i miłość właściciela.

Od poniedziałku pies przebywa w schronisku dla zwierząt w Nowym Targu. Tam zostanie odpowiednie przebadany i odrobaczony. Apel straży granicznej jest prosty: "Nie pozwólmy aby długo tam pozostał" - czytamy.

Osoby zainteresowane pomocą bezdomnemu zwierzęciu proszone są o kontakt z gminą Łapsze Niżne, która będzie koordynowała sprawę porzuconego psa.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dqbh68u

Podziel się opinią

Share
dqbh68u
dqbh68u