Trwa ładowanie...

"Ogarnijcie się". Bezlitosna reakcja na wpadkę kancelarii Szydło

"Zdążyliśmy już zapomnieć o San Escobar, więc rząd postanowił zapewnić nam nową dozę kompromitacji na arenie międzynarodowej" - donoszą internauci. Chodzi o wpadkę Kancelarii Premiera, która na oficjalnym profilu na Twitterze nazwała jednego z francuskich polityków "komisarzem UE ds. rynku wewnętrznego i usług". Problem w tym, że od 2014 r. stanowisko to piastuje.... Elżbieta Bieńkowska.

Share
"Ogarnijcie się". Bezlitosna reakcja na wpadkę kancelarii Szydło
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d159b43

Tweet zniknął już z profilu KPRM. Zdążyli go jednak skomentować m.in.: posłanka PO Agnieszka Pomaska, europosłanka Róża Thun i Dariusz Rosati. "Ogarnijcie się" - zaapelował polityk.

Do wpisu odniósł się też korespondent "Gazety Wyborczej" w Brukseli, Marcin Mycielski. W jednym z postów porównał wpadkę do słynnego "San Escobar" szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. W drugim zamieścił komentarz anonimowego urzędnika blisko komisarz Bieńkowskiej:

Michel Barnier piastował stanowisko komisarza UE ds. rynku wewnętrznego i usług w latach 2010-2014. Od grudnia 2016 r. z ramienia Komisji Europejskiej prowadzi negocjacjacje ws. Brexitu.

d159b43

Podziel się opinią

Share
d159b43
d159b43
Więcej tematów