Trwa ładowanie...
d6v3brs

Oficjalnie: Festiwal w Opolu odbędzie się w Kielcach

To już koniec zamieszania wokół Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W tym roku TVP zorganizuje swoją imprezę w Kielcach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oficjalnie: Festiwal w Opolu odbędzie się w Kielcach
(PAP)
d6v3brs

Koncert Polskiej Piosenki - taką nazwę nosi nowa impreza, która zastąpi Festiwal w Opolu. To pokłosie afery związanej z rezygnacją kolejnych artystów z występu w opolskim amfiteatrze i późniejszym wypowiedzeniem przez władze miasta umowy z TVP. O zorganizowaniu imprezy poinformował PAP wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut. To w tym mieście, w amifteatrze na Kadzielni, 10 czerwca odbędzie się koncert.

Sygut zapewnia, że Kielce nie mają zamiaru konkurować z opolem. "To festiwal, a nie koncert" - podkreśla. Afera wokół opolskiego festiwalu zaczęła się, gdy okazało się, że Kayah miała znaleźć się na czarnej liście niechcianych wykonawców. Plotkę o powstaniu takiej listy próbowała dementować Maryla Rodowicz, która miała świętować podczas festiwalu 50-lecie pracy twórczej. Ostatecznie sama zrezygnowała z udziału, a władze Opola wypowiedziały TVP umowę. Miał w niej zostać zagwarantowany udział wielu artystów, którzy wycofali się z imprezy - w tym Rodowicz.

d6v3brs

Podziel się opinią

Share
d6v3brs
d6v3brs