Trwa ładowanie...

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych najwcześniej w sobotę po południu

PKW zatwierdziła do piątkowego wieczoru protokoły z wyborów do sejmików w pięciu województwach; ogłoszenie oficjalnych wyników zależy od zatwierdzenia pozostałych 11 protokołów. Wiadomo już, że wyniki wyborów do sejmiku dolnośląskiego komisja wojewódzka poda najwcześniej w sobotę po południu.

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych najwcześniej w sobotę po południuŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d28z532
d28z532

PKW zatwierdziła protokoły z wyborów do sejmików w pięciu województwach: wielkopolskim, podlaskim, podkarpackim, lubuskim i opolskim - poinformowało w piątek wieczorem wyborcze biuro prasowe. Nie podano jednak wyników głosowania w tych województwach.

Ponadto komisje wojewódzkie zatwierdziły jeszcze protokoły w wyborach w woj. kujawsko-pomorskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, pomorskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, i zachodniopomoroskim. Te protokoły nie zostały jeszcze zatwierdzone przez PKW.

Głosów nie policzyły jeszcze komisje wojewódzkie na Dolnym Śląsku i Mazowszu i Śląsku. Wojewódzka komisja w Katowicach zamierza skończyć liczenie głosów jeszcze w piątek wieczorem. Nie wiadomo jak długo potrwa liczenie głosów w wojewódzkiej Komisji Wyborczej na Mazowszu.

d28z532

Z informacji PAP wynika, że oficjalnych wyników do sejmiku województwa dolnośląskiego można się spodziewać najwcześniej w sobotę po południu. W ostatnim protokole Miejskiej Komisji Wyborczej we Wrocławiu stwierdzono błędy i odesłano go do sprawdzenia.

"Miejska komisja dopiero odebrała protokół i zajmie się przeliczaniem głosów od soboty rano. Oficjalnych wyników do sejmiku można się spodziewać najwcześniej w sobotę po południu" - powiedział PAP przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Wyborczej we Wrocławiu sędzia Marek Poteralski.

Wiadomo, że PO wygrywa w 6 sejmikach, PiS w 5; PSL w 2.

PO wygrało wybory do sejmiku województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i opolskiego.

d28z532

PiS zdobyło najwięcej mandatów w wyborach do sejmiku województwa podkarpackiego, podlaskiego, lubelskiego, małopolskiego i łódzkiego.

PSL zwyciężyło w sejmiku województwa: świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Zobacz również: wyniki sejmików wojewódzkich
d28z532
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28z532
Więcej tematów