Trwa ładowanie...
d2ztmyt

Ofensywa dyplomatyczna PiS. Seria spotkań Jacka Czaputowicza w Brukseli

Federica Mogherini i Frans Timmermans - to europejscy politycy, których do argumentów rządu PiS ws. praworządności będzie niebawem przekonywał szef polskiej dyplomacji. Będzie to druga wizyta ministra Jacka Czaputowicza w Brukseli.
Share
Minister Czaputowicz poleci do Brukseli 8 lutego
Minister Czaputowicz poleci do Brukseli 8 lutegoŹródło: PAP, Fot: News Pictures
d2ztmyt

"8 lutego minister Czaputowicz spotka się z szefową unijnej dyplomacji Federicą Mogherini" - potwierdziła RMF FM rzeczniczka włoskiej polityk Maja Kocijancić. Rozmowy z Mogherini będą dotyczyć bieżących spraw, ale też praworządności w Polsce - informuje stacja.

Szef MSZ zamierza przeprowadzić w tym dniu rozmowy także z innymi unijnymi politykami.

RMF FM wyjaśnia, że chodzi m.in. o kolejne spotkanie Czaputowicza z Fransem Timmermansem. To właśnie wiceszef Komisji Europejskiej odpowiedzialny jest za nadzór nad postępowaniem ws. praworządności.

d2ztmyt

Zobacz też: Szefowie dyplomacji Polski i USA przeciw Nordstream 2

"Okrągły stół" ekspertów

Oprócz wizyty Jacka Czaputowicza, rząd PiS zamierza wykorzystać do wyjaśnienia swoich motywacji ws. reformy sądownictwa również ekspertów.

d2ztmyt

Takie rozmowy "na poziomie technicznym" zapowiadał szef MSZ po pierwszym spotkaniu z Timmermansem 21 stycznia na brukselskim lotnisku.

Debaty między ekspertami z Polski, KE oraz innych państw UE zakończy wspólne seminarium. Jak zauważa rozgłośnia ma ono być, czymś w rodzaju "okrągłego stołu".

d2ztmyt

Podziel się opinią

Share
d2ztmyt
d2ztmyt
Więcej tematów