Trwa ładowanie...
d1pe7da

"Odrzućmy ciągłe poniżenie". Były prezydent namawia do "Czexitu"

Były prezydent Czech Vaclav Klaus nie zostawił suchej nitki na polityce migracyjnej Brukseli. Jego zdaniem, to już czas, "aby przygotować wyjście kraju z Unii Europejskiej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(PAP, Fot: Axel Heimken)
d1pe7da

- Podejmując ten krok, Komisja Europejska dokładnie pokazała, jaka jest pozycja Czech w Unii Europejskiej. Odrzućmy to ciągłe poniżenie. Nie możemy pozwolić na przekształcenie naszego kraju w wielokulturowe społeczeństwo, jak to ma miejsce teraz we Francji czy Wielkiej Brytanii - powiedział Vaclav Klaus, komentując zapowiedź kar finansowych dla Czech, Polski i Węgier za sprzeciw wobec przymusowej relokacji uchodźców.

Według byłego prezydenta, Czechy powinny poważnie rozważyć kwestię "Czexitu". - Nadszedł czas, aby przygotować wyjście naszego kraju z Unii Europejskiej. To jedyna dobra ścieżka dla Czech, nasz głos jest ignorowany - stwierdził Klaus.

Były prezydent zaapelował też, aby Czechy nie uległy "brukselskiemu szantażowi", jak określił groźby odcięcia od unijnych funduszy, co ma być karą za sprzeciw wobec przyjmowania migrantów.

d1pe7da

Zobacz też: Brexit. Co to oznacza dla Polaków?

Źródło: WP, Wprost, Express.co.uk

d1pe7da

Podziel się opinią

Share

d1pe7da

d1pe7da
Więcej tematów