Trwa ładowanie...
d41wqtn

Odmrażanie gospodarki. Od soboty czwarty etap odmrażania gospodarki. Jakie zasady?

W sobotę w życie wejdzie czwarty etap odmrażania gospodarki. Jakie czekają nas zmiany? Czy nadal trzeba będzie w przestrzeni publicznej poruszać się w maseczkach?
Share
Odmrażanie gospodarki. Jakie zmiany od 30 maja? Czy trzeba nosić maseczkę?
Odmrażanie gospodarki. Jakie zmiany od 30 maja? Czy trzeba nosić maseczkę?Źródło: Stock Adobe
d41wqtn

Odmrażanie gospodarki. Jakie zmiany od soboty?

W sobotę 30 maja wejdzie w życie kolejny etap odmrażania gospodarki. Będzie to już czwarty etap, dzięki któremu rząd odmraża gospodarkę. Wcześniej otwarto m.in. galerie handlowe, salony fryzjerskie czy kosmetyczne. 30 maja czeka nas kilka zmian. Spowodowane jest to polepszającą się sytuacją epidemiczną w kraju.

Jakie czekają nas zmiany od soboty 30 maja? Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili, że od tego dnia nie będzie obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych znajdujących się w otwartej przestrzeni. Obowiązkowe będzie za to zachowanie dwumetrowego dystansu. Od tej zasady są jednak wyjątki. Dotyczą one:

  • rodziców dzieci do lat 13,
  • osób wspólnie mieszkających,
  • osób niepełnosprawnych,
  • osób, które zasłaniają usta i nos.
d41wqtn

Jeżeli nie jesteśmy w stanie na świeżym powietrzu zachować dwumetrowego dystansu od innych, wówczas musimy zasłonić usta i nos.

Odmrażanie gospodarki. Jakie zasady w sklepach i restauracjach?

Od 30 maja w sklepach, w urzędach oraz w punktach gastronomicznych nie będą obowiązywały limity osób w zależności od powierzchni lokalu, ale trzeba będzie zakrywać usta i nos.

Do tego w punktach gastronomicznych nadal musi być zachowana odpowiednia odległość pomiędzy stolikami. Klienci, zanim usiądą do stolika, muszą mieć zakryte usta i nos. Obowiązkowe są dezynfekcje rąk czy stolików oraz inne wytyczne reżimu sanitarnego.

d41wqtn

Odmrażanie gospodarki. Jakie zmiany?

Zmiany dotyczyć będą także kościołów. Od 31 maja w kościołach nie będą obowiązywały limity wiernych, ale dalej będzie trzeba zakrywać nos i usta.

Od 6 czerwca otwarte będą kina, teatry, salony masażu, solaria, siłownie i kluby fitness, ale w tych miejscach będzie obowiązek zasłaniania usta i nosa. Możliwe będzie też zorganizowanie wesela, w którym będzie udział brało maksymalnie 150 gości.

Zobacz wideo: TVP o zbiórce podpisów dla Trzaskowskiego. Adam Bielan mówi o PKW i prokuraturze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d41wqtn

Podziel się opinią

Share
d41wqtn
d41wqtn
Więcej tematów