Trwa ładowanie...
Odmrażanie gospodarki. Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Obostrzenia w Polsce

Odmrażanie gospodarki. Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Obostrzenia w Polsce

Odmrażanie gospodarki. Premier Mateusz Morawiecki, zgodnie z zapowiedzią, zaprezentował harmonogram dotyczący łagodzenia obecnie obowiązujących obostrzeń, wprowadzonych, by ograniczyć rozszerzanie się zakażeń koronawirusem w Polsce, m.in. odmrażania gospodarki.
Share
d3w1odz

Rząd wprowadza możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych, ale przy zachowaniu dystansu społecznego i noszeniu maseczek. - Wprowadzamy plan stopniowego łagodzenia restrykcji - powiedział szef rządu, mówiąc o nowej normalności. - Od 20 kwietnia w sklepach do 100 metrów możliwa będzie obsługa czterech klientów na kasę - powiedział premier Mateusz Morawiecki. W sklepach powyżej 100 m kw. może być to jedna osoba na powierzchni 15 metrów kw.

Otwarcie lasów i parków nie dotyczy placów zabaw. - Zasada dystansowania się, jeśli nie mówimy o rodzinie, wciąż obowiązuje - stwierdził minister zdrowia Łukasz Szumowski.

d3w1odz

Od 20 kwietnia w kościołach oraz podczas uroczystości religijnych będzie mogło przebywać więcej osób przez zastosowanie zasady: 1 osoba na 15 metrów kw. pow. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział też od najbliższego poniedziałku wyłączenie z ograniczenia poruszania się bez dorosłego osób powyżej 13. roku życia.

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Odmrażanie gospodarki. Obowiązkowe maseczki

Od czwartku obowiązuje nakaz zasłaniania w miejscach publicznych ust i nosa.

d3w1odz

Zakrywanie twarzy obowiązkowe jest wtedy, kiedy ktoś przebywa w środkach publicznego transportu zbiorowego, w samochodach; we wszystkich miejscach ogólnodostępnych, czyli na drogach i placach, kościołach, w galeriach handlowych i na targowiskach; na terenach zieleni; na plaży, a także na terenach leśnych.

Koronawirus w Polsce. Obostrzenia do 19 kwietnia

Zgodnie z obecnymi - wciąż obowiązującymi przepisami, w związku z epidemią koronawirusa, sklepy w galeriach handlowych - za wyjątkiem sklepów spożywczych, drogerii oraz aptek - są zamknięte.

Wszyscy klienci muszą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach, a od godz. 10 do 12 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować oraz obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich - w tym także dla osób powyżej 65. roku życia.

d3w1odz

Zamknięte są m.in. zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, a usług związanych z tymi placówkami nie można realizować w domach. Zawieszone są zabiegi rehabilitacyjne i masaże. W związku z epidemią wcześniej ograniczono dostęp do parków, bulwarów, skwerów, miejsc rekreacji, plaż oraz zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich.

Zamknięte są szkoły, przedszkola, uczelnie wyższe i placówki kulturalne.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3w1odz

Podziel się opinią

Share
d3w1odz
d3w1odz
Więcej tematów