Od dwóch lat szukali go w całej Unii Europejskiej. Został zatrzymany w Polsce

53-letni Niemiec został skazany za handel dużymi ilościami narkotyków i środków psychotropowych. Mężczyzna należący do gangu motocyklowego został zatrzymany przez lubuską policję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do zatrzymania mężczyzny doszło w Gubinie
Do zatrzymania mężczyzny doszło w Gubinie (iStock.com)
WP

W 2015 r. mężczyzna został skazany przez sąd w Niemczech i zapadł się pod ziemię, a poszukiwania prowadzono w całej Unii Europejskiej wystawiając za nim Europejski Nakaz Aresztowania. 53-latek ma spędzić w więzieniu 4,5 roku.

Dwa miesiące temu polscy policjanci otrzymali informacje, że poszukiwany Niemiec może znajdować się w strefie przygranicznej. Jednak nie było żadnych konkretnych informacji.

Sprawą zajął się Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. To policjanci mający bardzo duże doświadczenie w poszukiwaniach ukrywających się osób.

WP

Zobacz też: Pościg za pijanym kierowcą. Pędził przez miasto 140 km/h

Jak informuje lubuska policja, do zatrzymania 53-latka w przygranicznym Gubinie doszło w zeszłym tygodniu. Mężczyzna był nim zaskoczony. Został przewieziony do prokuratury w Zielonej Górze i wkrótce zostanie przekazany stronie niemieckiej.

WP
WP
WP