Trwa ładowanie...
ycipk-30ion2

Ochrona Aleksandry Dulkiewicz kosztuje pół miliona zł rocznie

Koszty ochrony prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz mogą przekroczyć pół miliona złotych za rok. Pod adresem następczyni Pawła Adamowicza wciąż kierowane są groźby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksandra Dulkiewicz
Aleksandra Dulkiewicz (East News)
ycipk-30ion2

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", do przetargu na usługi ochroniarskie dla Dulkiewicz przystąpiła tylko jedna firma. Jest nią agencja Taurus, która współpracuje z gdańskim magistratem. Koszt usługi wynosi 516 tys. zł rocznie.

Urzędnicy z gdańskiego ratusza analizują, czy oferta spełnia wymagania formalnoprawne. Na razie wiadomo jedynie, że oferta Taurusa mieści się w budżecie miasta, które chciało przeznaczyć na ochronę prezydent do 528 tys. zł rocznie.

ycipk-30ion2

Rzecznik Aleksandry Dulkiewicz Daniel Stenzel podkreśla, że nakłady na ochronę prezydent Gdańska jest trzykrotnie niższa niż koszty związane z zapewnieniem bezpieczeństwa prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Afera wokół produkcji Netflixa. Wiemy, jak zareagował premier Morawiecki

Gdański magistrat podaje, że ochroniarze będą pilnować bezpieczeństwa Aleksandry Dulkiewicz przez siedem dni w tygodniu (także w święta), średnio po 12 godzin dziennie. Okres, w którym umowa będzie obowiązywała rozpoczyna się 2 grudnia 2019 roku i dobiega końca 30 listopada 2020 roku.

ycipk-30ion2

Aleksandra Dulkiewicz jest objęta ochroną od przełomu stycznia i lutego. Przesłanką do tej decyzji były listy z pogróżkami, które w tym okresie otrzymywała prezydent Gdańska.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-30ion2
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-30ion2

ycipk-30ion2
ycipk-30ion2