Trwa ładowanie...

Ochrona Aleksandry Dulkiewicz kosztuje pół miliona zł rocznie

Koszty ochrony prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz mogą przekroczyć pół miliona złotych za rok. Pod adresem następczyni Pawła Adamowicza wciąż kierowane są groźby.

Share
Ochrona Aleksandry Dulkiewicz kosztuje pół miliona zł rocznie
Źródło: East News
d3zilbp
  • Wątpliwości dotyczące przetargu na ochronę prezydent Gdańska
  • Koszty ochrony to ponad pół miliona zł
  • Wypowiedź Gdańskiego Magistratu

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", do przetargu na usługi ochroniarskie dla Dulkiewicz przystąpiła tylko jedna firma. Jest nią agencja Taurus, która współpracuje z gdańskim magistratem. Koszt usługi wynosi 516 tys. zł rocznie.

Urzędnicy z gdańskiego ratusza analizują, czy oferta spełnia wymagania formalnoprawne. Na razie wiadomo jedynie, że oferta Taurusa mieści się w budżecie miasta, które chciało przeznaczyć na ochronę prezydent do 528 tys. zł rocznie.

Rzecznik Aleksandry Dulkiewicz Daniel Stenzel podkreśla, że nakłady na ochronę prezydent Gdańska jest trzykrotnie niższa niż koszty związane z zapewnieniem bezpieczeństwa prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

d3zilbp

Afera wokół produkcji Netflixa. Wiemy, jak zareagował premier Morawiecki

Gdański magistrat podaje, że ochroniarze będą pilnować bezpieczeństwa Aleksandry Dulkiewicz przez siedem dni w tygodniu (także w święta), średnio po 12 godzin dziennie. Okres, w którym umowa będzie obowiązywała rozpoczyna się 2 grudnia 2019 roku i dobiega końca 30 listopada 2020 roku.

Aleksandra Dulkiewicz jest objęta ochroną od przełomu stycznia i lutego. Przesłanką do tej decyzji były listy z pogróżkami, które w tym okresie otrzymywała prezydent Gdańska.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zilbp

Podziel się opinią

Share
d3zilbp
d3zilbp
Więcej tematów