Trwa ładowanie...
d4lq9r4

Obywatele dla Rzeczypospolitej: odwołać Leppera

Andrzej Olechowski został wybrany przewodniczącym Stowarzyszenia Obywatele dla Rzeczypospolitej na niedzielnym kongresie krajowym tej organizacji.

Share
d4lq9r4

Liczące około 4 tys. osób stowarzyszenie powstało z inicjatywy sympatyków Olechowskiego po wyborach prezydenckich.

Stowarzyszenie zaapelowało do Sejmu o odwołanie z funkcji wicemarszałka Andrzeja Leppera. Decyzja 319 prawodawców, by jednym ze swoich wicemarszałków uczynić osobę notorycznie łamiącą prawo, musi budzić zdziwienie i protest - głosi apel.

Sam Olechowski ocenił, że wybór Leppera na jednego z wicemarszałków Sejmu jest skandalem oraz stanowi realne i poważne zagrożenie dla Rzeczypospolitej.

Ten absurdalny wybór obciąża odpowiedzialność i sumienia 319 posłów, którzy go dokonali. Ten wybór musimy im pamiętać. Tolerowanie działań poza prawem, a cóż dopiero ich nagradzanie, doprowadzi do sytuacji, gdy nie będzie powszechnie obowiązujących reguł, nie będzie równego dostępu do prawa - będą tylko konkretne sytuacje wymagające odrębnych rozwiązań - powiedział Olechowski.

Wcześniej wybór Leppera na wicemarszałka oprotestował Klub Poselski Platformy Obywatelskiej - oceniając tę decyzję jako dowód, że polska demokracja jest chora. W ankiecie na stronach Wirtualnej Polski ten pogląd podzieliło 79% z ponad 3,5 tys. dotychczasowych respondentów; 15% uznało, że wicemarszałek Lepper to właściwy człowiek na właściwym miejscu. (kor)

d4lq9r4

Podziel się opinią

Share
d4lq9r4
d4lq9r4
Więcej tematów