Trwa ładowanie...
d289fvy

Obserwator ONZ zastrzelony w Darfurze

Obserwator UNAMID (sił pokojowych ONZ i Unii Afrykańskiej) w sudańskim Darfurze został zastrzelony przez uzbrojonych napastników, którzy napadli na niego i ukradli jego samochód - poinformowała misja UNAMID.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obserwator ONZ zastrzelony w Darfurze
(AFP)
d289fvy

Jej rzecznik powiedział, że incydent wydarzył się w czwartek wieczorem w stolicy regionu - Nijali. Nie podano na razie nazwiska, narodowości ani stopnia obserwatora wojskowego UNAMID, który jest 15. ofiarą śmiertelną od początku misji tych sił pokojowych w Darfurze, którą zainaugurowano w roku 2008.

Według komunikatu UNAMID niezidentyfikowani sprawcy postrzelili obserwatora wojskowego, gdy otwierał bramę do swej rezydencji w Nijali, aby zaparkować samochód. Mężczyznę przewieziono do pobliskiego centrum medycznego misji, lecz w chwili przybycia do ośrodka już nie żył.

Później znaleziono ukradziony samochód, porzucony kilka kilometrów od Nijali. Darfur to ogarnięty konfliktem region na zachodzie Sudanu.

d289fvy

Od początku konfliktu w Darfurze, gdzie arabskie milicje dżandżawidów dokonywały krwawych czystek etnicznych na terenach zamieszkanych przez czarnych Afrykanów, zginęło około 300 tysięcy ludzi. 2,5 miliona zostało zmuszonych do opuszczenia domów. Powszechnie uważa się, że to obecnie jeden z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Podziel się opinią

Share

d289fvy

d289fvy
d289fvy
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów