Trwa ładowanie...

Obóz koncentracyjny na Majdanku. Deportowano uczniów z Izraela tańczących w niemieckim obozie zagłady

Majdanek. Skandaliczny taniec w obozie koncentracyjnym zakończył się interwencją policji. Niedopuszczalne zachowanie uczniów z Izraela oburzyło pracowników muzeum.

Obóz koncentracyjny na Majdanku. Deportowano uczniów z Izraela tańczących w niemieckim obozie zagładyŹródło: iStock.com
d130ow6
d130ow6

Obóz koncentracyjny na Majdanku – wygłupy uczniów z Izreala

W weekend wycieczka uczniów z Izraela odwiedziła obóz koncentracyjny na Majdanku. Pracownicy muzeum zauważyli na kamerach zagranicznych uczniów, którzy tańczyli rozebrani w niemieckim obozie zagłady. Oburzeni od razu wezwali policję. W związku z incydentem dwie osoby zostały odesłane do Izraela.

Niedopuszczalne zachowanie uczniów – odpowiedź Izraela

Zdarzenie skomentowało Ministerstwo Edukacji Izraela zapewniając, iż z najwyższą surowością będzie traktować podobne incydenty, które mogą zaszkodzić powadze wycieczek uczniów do Polski oraz wizyt w byłych nazistowskich obozach koncentracyjnych. Prawdopodobnie uczniów zachowujących się w skandaliczny sposób spotkały surowe sankcje dyscyplinarne.

Skandal na Majdanku, a reakcja izraelskiej szkoły

Emek Hamayanot Regional Council – szkoła, do której chodzą uczniowie określiła sytuację jako „poważne naruszenie dyscypliny”. Jednocześnie obiecała przeprowadzić wnikliwą analizę zdarzenia, która ma pomóc zapobieganiu podobnych zdarzeniom w przyszłości. Instytucja potwierdziła również, że obaj uczniowie powrócili już do kraju.

Najpoważniejszy wybryk uczniów z Izraela

Portal Haaretz.com określił wydarzenie mianem jednego z najpoważniejszych wybryków z udziałem izraelskich uczniów odwiedzających Polskę w ostatnich latach. Strona przypomniała również sprawę uczniów z Izraela, którzy przemycili narkotyki do Warszawy oraz druzgoczącą sytuację 19-latka, który oddawał mocz w obozie koncentracyjnym w Aushwitz.

d130ow6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d130ow6
Więcej tematów