Trwa ładowanie...

Obowiązkowe szczepienie księży? Ks. Isakowicz-Zaleski: To kwestia odpowiedzialności

- Personel medyczny będzie podlegał obowiązkowi szczepień. Wydam w tej sprawie odpowiednie rozporządzenie - poinformował w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Trwa też dyskusja o obowiązkowym szczepieniu nauczycieli i służb mundurowych. Ks. Isakowicz-Zaleski uważa, szczepić powinni się też księża.

Obowiązkowe szczepienie księży? Ks. Isakowicz-Zaleski: To kwestia odpowiedzialności Obowiązkowe szczepienie księży? Ks. Isakowicz-Zaleski: To kwestia odpowiedzialności Źródło: PAP, fot: Łukasz Gągulski
d20padx
d20padx

Zdaniem księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego na duszpasterzach spoczywa podobna odpowiedzialność, jak na osobach, które mają zostać objęte obowiązkiem szczepień. - To kwestia odpowiedzialności księży, którzy tak jak nauczyciele czy lekarze muszą mieć świadomość tego, że ich posługa polega na kontaktach z innymi ludźmi. Zgodnie z zasadami medycznymi, ale i moralnymi powinni być tak przygotowani, aby zminimalizować ryzyko zarażenia - mówi w rozmowie z "Super Expressem" ks. Isakowicz-Zaleski.

Zdaniem duszpasterza osób niepełnosprawnych, Ormian i Kresowian sprawa ta jest ważna zwłaszcza w okresie świątecznym, podczas tak zwanego chodzenia po kolędzie. Ksiądz przypomina, że w zależności od parafii, można spotkać się z księdzem przed posesją lub w kościele, niekoniecznie w domu.

Wierny może też zapytać, czy ksiądz, który ma go odwiedzić z wizytą duszpasterską jest zaszczepiony przeciw COVID-19. Zdaniem ks. Isakowicza-Zaleskiego rozsądny duszpasterz "będzie chciał się zaszczepić" i nie powinien się obrażać o takie pytanie, czy prośbę o okazanie paszportu covidowego. - To nie jest żadna ujma ani upokorzenie - mówi w rozmowie z "SE" ksiądz Isakowicz-Zaleski.

d20padx

Źródło: "Super Express"

Koronawirus w Polsce. Prognozy epidemiczne z Torunia? Komentarz ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d20padx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20padx
Więcej tematów