Trwa ładowanie...

Obostrzenia. Rzecznik rządu o planowanych decyzjach. Ważna deklaracja

Obostrzenia w Polsce. Rzecznik rządu Piotr Mueller o planach dotyczących nowych zasad przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej. Nie wykluczył, że decyzje ws. zmian zostaną podjęte w piątek, ale zadeklarował, że nie zostaną wprowadzone "z dnia na dzień".
Share
Obostrzenia. Rzecznik rządu o planowanych decyzjach
Obostrzenia. Rzecznik rządu o planowanych decyzjachŹródło: East News
d2fpt9r

Obostrzenia nie zostaną zmienione w najbliższych kilku dniach, wynika ze słów rzecznika rządu. - Spływają do nas dane dotyczące zachorowań w poszczególnych województwach. Jeżeli chodzi o najbliższy weekend, to zmian żadnych, jeśli chodzi o obostrzenia, nie będzie - poinformował Piotr Mueller.

Dodał, że w piątek o godz.10 zbierze się Rządowy Zespół Zarzadzania Kryzysowego. - Będziemy omawiać aktualną sytuację, i być może już jutro (w piątek - przy red.) będą podjęte decyzje w tym zakresie - powiedział Mueller.

- Sytuacja jest dynamiczna. Nie mogę powiedzieć w tej chwili, w jakim kierunku będą szły decyzje, jeśli chodzi o obostrzenia - zaznaczył.

d2fpt9r

Zobacz też: Prof. Simon tłumaczy, dlaczego ozdrowieńcy będą szczepieni jedną dawką szczepionki

Piotr Mueller wyjaśnił, że rząd rozważa, aby ze względu na zróżnicowaną sytuację w poszczególnych województwach, przejść docelowo na tygodniowy system raportowania, a nie tak jak do tej pory - dwutygodniowy.

Obostrzenia. Rzecznik rządu o planowanych decyzjach

Dzięki temu byłaby możliwość, aby "w tych miejscach, gdzie sytuacja jest nieco lepsza obostrzenia niwelować, a tam, gdzie to konieczne je wprowadzać".

d2fpt9r

Zaznaczył, że następowałoby to z pewnym wyprzedzeniem, by mieszkańcy, a przede wszystkim przedsiębiorcy mogli się do nowych regulacji przygotować.

Rzecznik rządu pytany był również o problem tzw. paszportów szczepień dla ozdrowieńców szczepionych jedną dawką. - To nie dotyczyłby tylko Polski - zauważył Mueller.

- Ozdrowieńcy są szczepieni jedną dawką albo szczepieni później też w innych krajach UE - podkreślił rzecznik, zaznaczając, że w kwestii tych paszportów nie ma jeszcze żadnych decyzji UE.

Koronawirus w Polsce. Zmiany w szczepieniach

Na czwartkowej konferencji prasowej poinformowano, że osoby, które przeszły zakażenie koronawirusem będą szczepione po 6 miesiącach od zakażenia i będą szczepione jedną dawką.

d2fpt9r

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował też o innych zmianach w zasadach szczepień oraz podał informacje o kalendarzu podawania preparatu seniorom.

Koronawirus w Polsce. Lockdowny powiatowe? Adam Niedzielski ucina spekulacje

- Według mnie, nie przy tak dużej liczbie zachorowań w całym kraju. W tej chwili cała Polska jest czerwoną strefą, więc różnicowanie tego na poziomie powiatów z mojego punktu widzenia jest nieuzasadnione - tak minister zdrowia Adam Niedzielski odpowiedział w programie "Tłit" na pytanie o możliwość wprowadzenia lockdownów powiatowych.

Pytany o kolejne obostrzenia, potwierdził, że raczej będzie to rezygnacja z luzowania obostrzeń z 12 lutego. - Na razie żadna decyzja nie została podjęta - ani w zakresie regionu, ani w zakresie charakterystyki obostrzeń - podkreślił minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fpt9r

Podziel się opinią

Share
d2fpt9r
d2fpt9r
Więcej tematów