Trwa ładowanie...

Obostrzenia przedłużone. Otwarte galerie handlowe i muzea. Konferencja ministra Adama Niedzielskiego

- W ostatnich tygodniach sytuacja epidemiologiczna wygląda lepiej, to efekt dyscypliny społecznej - stwierdził w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Mimo to, rząd zdecydował się przedłużyć obowiązujące obostrzenia do 14 lutego. Otwarte od 1 lutego zostaną jednak galerie handlowe i muzea.
Share
Nowe obostrzenia czy zniesienie restrykcji? Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.
Nowe obostrzenia czy zniesienie restrykcji? Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.Źródło: East News
d4871lo

- Decyzja, którą podjęliśmy sprowadza się w pewnym zakresie do przedłużenia zasad bezpieczeństwa. Ten etap odpowiedzialności będzie obowiązywać do 14 lutego, po czym podejmiemy kolejne decyzje - poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. - Wszystkie reguły dotyczące zgromadzeń publicznych, imprez i przekraczania granicy pozostają bez zmian - dodał.

Obostrzenia od 1 lutego. Otwarte galerie handlowe, zamknięte hotele

Co nas czeka od 1 lutego?

  • Restauracje nadal pozostaną zamknięte, będą mogły prowadzić jedynie sprzedaż na wynos.
  • Zamknięte dla podróżnych pozostaną również hotele i obiekty sportowe.
  • Uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych nadal będą uczyć się zdalnie.
  • Rząd zdecydował się jednak na otwarcie sklepów w galeriach handlowych. - Ten ostrożny krok wynika z naszych wcześniejszych podjętych decyzji i obserwacji naszych sąsiadów. Chcemy jednak umożliwić powolny powrót do normalności - tłumaczył minister zdrowia.
  • Od 1 lutego swoje podwoje będą także mogły otworzyć, z zachowaniem reżimu sanitarnego, galerie sztuki i muzea.
  • Od 1 lutego zostaną także zniesione godziny dla seniora.
d4871lo

Minister zdrowia: sytuacja wygląda lepiej

- W okresie od 22 do 28 stycznia średnia dzienna zachorowań wynosi 5 tys. 558. Odnotowaliśmy również spadek liczby zgonów - stwierdził minister zdrowia Andrzej Niedzielski.

- Ta sytuacja ma przełożenie na sytuację w szpitalach. Hospitalizacje spadły poniżej 14 tys. W szczytowym momencie pandemii było to ponad 23 tys. To samo można powiedzieć o respiratorach. Cały czas pilnujemy pewnego buforu bezpieczeństwa - zapewnił szef resortu zdrowia.

- Musimy jednak wziąć pod uwagę sytuację w Europie i pojawienie się nowych mutacji wirusa - mówił minister Niedzielski. - Gdy w listopadzie prezentowaliśmy plan wprowadzania i znoszenia obostrzeń, wiedzieliśmy, że jeden parametr to zbyt mała podstawa do podejmowania tak poważnych decyzji - dodał.

d4871lo

Obostrzenia od 1 lutego. Minister: trudno spodziewać się, że Polska pozostanie zieloną wyspą

Minister przypomniał o liczbie zakażeń w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. O restrykcjach wprowadzanych w tych krajach, a także w pozostałych państwach europejskich.

- Mamy więc złe sygnały płynące z otoczenia międzynarodowego. Trudno spodziewać się, że Polska pozostanie zieloną wyspą na tle Europy - przestrzegł minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4871lo

Podziel się opinią

Share
d4871lo
d4871lo
Więcej tematów