Trwa ładowanie...
dotppeg

OBOP: brak jednomyślności politycznej w sprawie UE


Polscy politycy nie są zgodni w sprawie członkostwa
naszego kraju w UE - taką opinię wyraża większość - 63%
Polaków. 26% respondentów jest przekonanych o
jednomyślności elit w tej sprawie; 11% nie ma zdania.

Share
dotppeg

W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi w październiku ubiegłego roku, obecnie mniej badanych (o 5 punktów procentowych) twierdzi, że polscy politycy są zgodni w kwestii przystąpienia Polski do UW. W październiku 2000 roku 31% pytanych było przekonanych o jednomyślności elit w tej sprawie.

Więcej osób (o 3 punkty procentowe) niż w październiku 2000 r. uważa, że politycy nie są zgodni w kwestii członkostwa Polski w Unii. W październiku taką opinię wyraziło 60% pytanych przez OBOP, a w maju - 63%.

Jak podaje OBOP, o braku zgody polskich elit politycznych wobec członkostwa naszego kraju w UE przekonani są przede wszystkim respondenci o lewicowych poglądach politycznych (70%), nastolatkowie (70%) i trzydziestolatkowie (69%), osoby z wykształceniem zasadniczym zawodowym (68%), a także mieszkańcy Polski wschodniej (70%), Pomorza, Dolnego Śląska i regionu centralnego (po 68%).

Zaufanie do polskich negocjatorów, przekonanie, że dbają oni o nasze interesy narodowe, wyraża obecnie 39% pytanych przez OBOP (w październiku 2000 r. było to 46%), przy czym tylko trzech badanych na stu deklaruje całkowite zaufanie.(mon)

dotppeg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dotppeg
Więcej tematów