Trwa ładowanie...

Obama ułaskawił 46 więźniów skazanych za przestępstwa narkotykowe

Prezydent USA Barack Obama ułaskawił 46 więźniów skazanych na wieloletnie więzienie za przestępstwa narkotykowe. Obama wyjaśnił, że koryguje w ten sposób niedoskonałości amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. - Ich kary były nieprzystające do przestępstw - tłumaczył swoja decyzję Obama.

Share
Obama ułaskawił 46 więźniów skazanych za przestępstwa narkotykowe
Źródło: PAP/EPA, fot: JIM LO SCALZO
d1ppoxc

Większość ułaskawionych więźniów została skazana za posiadanie lub handel kokainą. Otrzymali oni wyroki kilkudziesięciu lat więzienia.

- Te kobiety i ci mężczyźni nie są groźnymi kryminalistami. Mimo to większość dostała wyroki co najmniej 20 lat więzienia. 14 więźniów dostało wyroki dożywocia mimo, że wobec nikogo nie użyli przemocy. Ich kary były nieprzystające do przestępstw - tłumaczył Barack Obama w nagraniu wideo opublikowanym prze Biały Dom.

Prezydent USA tłumaczył, że Ameryka jest krajem, w którym dostaje się drugą szansę.

Ułaskawiani więźniowie zostaną wypuszczeni z 10 listopada. Każdy z nich otrzymał już list od prezydenta, w którym Barack Obama wyraża nadzieję, że po wyjściu na wolność zmienią swoje życie.

Kongres USA pracuje tymczasem nad zmianami, które złagodzą bardzo surowe prawo antynarkotykowe, krytykowane nie tylko przez ekspertów, ale i polityków obu głównych partii politycznych.

d1ppoxc

Podziel się opinią

Share
d1ppoxc
d1ppoxc
Więcej tematów